Інтерфакс-Україна
12:42 12.03.2015

Україна реформує сектор безпеки і оборони відповідно до стандартів НАТО - глава МЗС

2 хв читати
Україна реформує сектор безпеки і оборони відповідно до стандартів НАТО - глава МЗС

Україна працює над реформуванням сектора безпеки і оборони у відповідності зі стандартами НАТО, заявив глава МЗС Павло Клімкін.

Виступаючи на презентації результатів 100 днів роботи уряду в четвер у Києві, міністр зазначив, що Кабінет Міністрів схвалив річну програму співпраці з НАТО. "Це не просто 50 сторінок тексту. Кожне слово має практичний вимір і значення. Ми працюватимемо над виконанням кожного заходу",

Крім того, П. Клімкін нагадав про пять трастових фондів із НАТО, "які роблять все - від допомоги нашим Збройним силам в питаннях логістики до допомоги нашим пораненим героям".

"Ми маємо унікальну програму взаємосумісності і наша мета дуже проста - зробити реформу в сфері безпеки і оборони таким чином, щоб цей сектор мав стандарти НАТО і відповідав цим стандартам, оскільки стандарти НАТО є стандартами цивілізованого світу", - наголосив глава МЗС.

Крім того, П. Клімкін заявив, що завданням Міністерства закордонних справ є отримання максимальної підтримки України від світового співтовариства.

"Без зайвої патетики вбачаю основне своє завдання і завдання Міністерства закордонних справ в тому, щоб всі лідери країн світу, всі політики, прості громадяни в усьому світі, які нас підтримують, прокидалися і ставили перед собою одне просте запитання: що сьогодні я маю зробити для України, яка страждає від російської агресії і підтримуваних нею терористів в Донецьку і Луганську, а ввечері, завершуючи свій день, щоб вони запитували, що саме вони зробили для України", - сказав міністр.

Глава МЗС нагадав, що станом на сьогоднішній день існує підтримка всього Європейського союзу, міжнародного співтовариства, "Великої сімки", Японії та інших країн, які зрозуміли, що, не підтримуючи Україну і весь цивілізований світ, зраджують двом простим речам - своїм цінностям і своїм принципам".

Крім того, за його словами, зараз існує європейська та трансатлантична єдність в українському питанні, унікальний пакет фінансової допомоги для України, готовність і надалі підтримувати реформи в Україні, а також пакет гуманітарної допомоги (100 млн євро від ЄС лише за останні місяці).

Крім того, П. Клімкін зазначив, що світова спільнота запровадила санкції проти Росії, які можуть бути зняті лише після відновлення суверенітету України на Донбасі і в Криму.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА