15:50 23.02.2015

Українські депутати підготували проекти документів для засідання Парламентського комітету асоціації

3 хв читати
Українські депутати підготували проекти документів для засідання Парламентського комітету асоціації

Українська частина комітету Асоціації Україна-ЄС запропонує європейській частини комітету розглянути можливості використання міжнародних інструментів для мирного врегулювання на сході України і підтримає пропозицію президента України про введення спеціальної місії в рамках спільної зовнішньої політики і політики безпеки ЄС.

"Цей пункт є в порядку денному, він сформульований таким чином, що ми закликаємо Європейський Союз використовувати всі міжнародно-правові інструменти для гарантування миру й безпеки в Україні і в регіонах (східних - ІФ)", - повідомив керівник української частини комітету Асоціації між Україною та ЄС (фракція "Народний фронт") Остап Семерак журналістам у понеділок у Києві.

Він зазначив: "Для врегулювання сьогоднішньої ситуації в Україні необхідно в щоденному режимі знайти правильну відповідь на запитання".

За словами депутата, "наша резолюція має надати рамковий формат, як це вирішити".

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", члени парламентського комітету з питань євроінтеграції на засіданні в понеділок розглянули проекти резолюцій та рекомендацій спільного засідання парламентського комітету Асоціацію між Україною та ЄС, що відбудеться 24-25 лютого в Брюсселі.

За словами О. Семерака, документ, підготовлено українською стороною, "зараз обговорюється з європейською стороною, але це живий документ, який щодня змінюється".

"Фінальна версія цього документа буде затверджена в середу в результаті нашої дискусії парламентського комітету Асоціації між Україною і ЄС", - зазначив він.

Депутат наголосив, що документ має два розділи: перший стосується питань гарантування безпеки та миру в регіоні та в Україні, а також передбачає виконання певних пунктів, необхідних для мирного врегулювання конфлікту. Друга частина документу, за словами О. Семерака, стосується реформ і модернізації України.

У проекті заяв і рекомендацій засуджується той факт, що протягом року Україна є жертвою військової агресії та експансійної політики Росії, зокрема незаконної анексії Криму і неоголошеної гібридної війни.

У документі констатується, що з моменту анексії Криму Російською Федерацією вже минув майже рік, і ця анексія "сама по собі є грубим порушенням міжнародного права".

У проекті заяви наголошується, що парламентський комітет Асоціації рішуче підтримує політику невизнання державами-членами ЄС анексії Криму, а також надає рішучої підтримки незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

У документі наголошується, що парламентський комітет Асоціації підтримує дипломатичні зусилля з мирного вирішення ситуації за умови збереження територіальної цілісності України і рішуче підтримує домовленості, досягнуті в Мінську 12 лютого.

На засіданні парламентського комітету Асоціацію між Україною та ЄС також буде порушено питання про негайне звільнення української льотчиці Надії Савченко та інших громадян України, які незаконно утримуються в ув'язненні в Російській Федерації.

Інавгураційне засідання Парламентського комітету асоціації, створення якого передбачено ст. 467 Угоди про асоціацію між Україною і ЄС відбудеться в Брюсселі 24-25 лютого.

Відкриють засідання комітету голова Верховної Ради Володимир Гройсман та президент Європейського парламенту Мартін Шульц.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сергія Тюріна призначено головою Хмельницької облдержадміністрації

Шмигаль обговорив із главою МЗС Великої Британії питання економічної та енергетичної підтримки

Україна не бачить загроз у зв'язку з майбутніми виборами до Європарламенту - Стефанішина

Азербайджан візьме участь у конференції з відновлення України в Берліні

Президент Грузії закликала учасників акції протесту в Тбілісі не проявляти агресію і дочекатися майбутніх виборів

Грузія перебуває на роздоріжжі – фон дер Ляйєн про протести у Тбілісі

В Офісі президента закликали світових діячів культури підтримати Глобальний саміт миру

Кличко: Президент України несе відповідальність за управління державою, її захист і оборону і має виконувати ці функції до завершення війни

Питання кількості міністерств є політичним рішенням фракції "Слуга народу" - Немчінов

Україна вітає домовленості про делімітацію кордону між Азербайджаном та Вірменією

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА