13:53 25.11.2014

Ухвалення податкового компромісу може створити додаткове фіскальне навантаження на малий і середній бізнес - експерти

2 хв читати
Ухвалення податкового компромісу може створити додаткове фіскальне навантаження на малий і середній бізнес - експерти

Ухвалення парламентом законопроекту про податковий компроміс, що передбачає добровільне уточнення недоплачених податкових зобов'язань платниками податку на прибуток та ПДВ у розмірі 5%, створить додаткові можливості для корупції та надасть додаткове фіскальне навантаження на малий і середній бізнес.

Таку думку під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" висловив президент "Асоціації приватних роботодавців" Олександр Чумак у Києві у вівторок.

"Ми категорично проти податкового компромісу, запропонованого в наявному варіанті. За фактом це буде додаткове фіскальне навантаження на малий і середній бізнес, і підвищення можливості для корупції. Ми вважаємо, що замість податкового компромісу має бути проведена податкова амністія разом із проведенням пакета податкових реформ без будь-яких умов", - сказав він.

За словами О. Чумака податковий компроміс передбачає, що всі контрагенти підприємства, яке задекларують свої приховані податки, потрапляють під обов'язкову позапланову перевірку.

"Давайте не забувати, що наявна державна система змушувала малий і середній бізнес йти в тінь. Для того, щоб компенсувати ті витрати, які бізнес несе, окрім податків, - а це хабарі, це підвищена вартість адміністрування податків. Ці гроші йшли на хабарі тим же чиновникам, це і зарплати в конвертах. А бізнесу сьогодні запропоновано ще раз заплатити за рахунками", - сказав він.

Крім того, А. Чумак підкреслив проблему лобіювання інтересів малого та середнього бізнесу. За його словами, інтереси великого бізнесу всіляко представлені і бізнес-асоціаціями, і у владі.

"Представники великого бізнесу мають своє лобі практично скрізь - і в парламенті, і в уряді, і в Адміністрації президента. У малого бізнесу такого представника, лобіста і захисника його інтересів на сьогоднішній день немає", - сказав він, зазначивши, що інтереси малого та середнього бізнесу мають обстоювати профільні асоціації.

Водночас, О. Чумак позитивно оцінив намір політичних сил, які підписали коаліційну угоду, закріпити в тексті документа зобов'язання держави щодо гарантованого відшкодування ПДВ, термін такого відшкодування та відповідальність податкового органу за їх недотримання, а також реформування самої системи адміністрування податкових накладних.

Крім того, він позитивно оцінив намір коаліції провести податкову реформу в частині скорочення загальної кількості податків з чинних 22 до дев'яти і скорочення ставки єдиного соціального внеску (ЄСВ) до 18%.

Водночас О. Чумак зазначив, що в коаліційній угоді не розглядатимуть питань доступності фінансових ресурсів для малого та середнього бізнесу. "Гроші - кров економіки. І що вони дорожчі, то сильніше відчувається анемія економіки, передусім, в секторі малого і середнього бізнесу. Тому грошові ресурси для цього сектора економіки мають бути на умовах 8-10% річних", - додав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА