14:37 20.03.2014

Заява ВР про гарантії прав кримськотатарського народу надасть додаткових важелів впливу на агресію РФ - Джемілєв

2 хв читати

Екс-глава Меджлісу кримських татар, народний депутат України Мустафа Джемілєв вважає актуальним і корисним документом ухвалену в четвер заяву українського парламенту про гарантії прав кримськотатарського народу в складі української держави, оскільки забезпечення прав корінного народу Криму надасть Україні додаткових правових важелів впливу на міжнародній арені на агресію РФ.

"Усі пункти заяви Верховної Ради є важливими, оскільки визначають шлях подальшого процесу і відновлення прав кримськотатарського народу, і загалом демократизації України, як сучасної держави, яка будує своє майбутнє для людей, своїх громадян усіх національностей", - сказав М.Джемілєв, виступаючи на пленарному засіданні Верховної Ради в четвер.

Він висловив переконання, що забезпечення прав корінного кримськотатарського народу, батьківщиною якого є Крим, за міжнародним правом "дасть Україні додаткові правові важелі впливу на міжнародній арені на агресора Росію".

У своєму виступі м. Джемілєв також звернув увагу на те, що деякі нардепи, що обиралися від Криму, складають з себе повноваження народних представників у вищому законодавчому органі України. У цьому зв'язку він закликав весь склад парламенту і кожного народного депутата України стати персональними народними представниками сіл, селищ, міст районів Криму.

"Ми все маємо звернути свою щоденну увагу на потреби і біль громадян України, які залишаються в окупаційній зоні, шукати шляхів надання кваліфікованої допомоги як безпосередньо в Криму, так і тут, в столиці, беручи участь у розробці рішень та заходів, які наближатимуть час визволення нашого Криму. Нехай це завдання стане для кожного з нас щоденною працею спільно з органами державної влади, громадськими організаціями взаємодопомоги та міжнародними структурами", - сказав М.Джемілєв, звертаючись до українських парламентарів.

Як повідомлялося, Верховна Рада 283 голосами в четвер ухвалила заяву про гарантії прав кримськотатарського народу в складі української держави, згідно з яким Україна гарантує захист і реалізацію невід'ємного права на самовизначення кримськотатарського народу в складі суверенної і незалежної української держави і визнає Меджліс кримськотатарського народу повноважним органом кримськотатарського народу. Верховна Рада також заявила про свою підтримку декларації ООН про права корінних народів.

"Україна рішуче засуджує будь-які спроби обмеження політичних і соціальних прав, громадянських свобод громадян України, які проживають в Автономній Республіці Крим, різної етнічної приналежності, зокрема, українців, росіян, кримських татар, вірмен, болгар, греків, німців, караїмів, кримчаків, що спостерігаються в результаті проведення антиконституційного референдуму в Автономній Республіці Крим", - наголошується в заяві, що набуває чинності з дня її ухвалення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА