Інтерфакс-Україна
16:59 21.01.2014

Президія Меджлісу вимагає негайно скликати позачергову сесію ВР, щоб скасувати закони, ухвалені 16 січня

2 хв читати

Президія Меджлісу кримськотатарського народу вимагає негайно скликати позачергову сесію Верховної Ради України, щоб скасувати антидемократичні закони, ухвалені 16 січня 2014 року та ухвалити рішення, спрямовані на мирне вирішення ситуації в країні.

"Україна та її громадяни переживають найнебезпечніші і трагічні дні з часу проголошення незалежності. Політична криза, що вибухнула в Україні внаслідок різкої зміни президентом і урядом України зовнішньополітичного курсу країни і відмови від євроінтеграції, перейшла у фазу відкритого і силового протистояння між суспільством і владою", - йдеться в заяві президії Меджлісу, опублікованій у вівторок на офіційному сайті Меджлісу.

"Більш ніж двомісячне очікування громадян України, мільйони яких стали активними учасниками євромайданів у Києві та в усіх областях України, влада проігнорувала. Замість чесного і рівного діалогу з суспільством влада перейшла у відкритий наступ на фундаментальні права і свободи людини, зокрема запровадивши з цинічним недотриманням парламентських процедур і демократичних принципів обмеження на право вільних зібрань , свободу слова та ЗМІ, що суперечать Конституції України і міжнародним зобов'язанням України", - зазначають автори документа.

Вони нагадали, що під час зіткнень між учасниками мирних зібрань у Києві та спецпідрозділів МВС і внутрішніх військ, пролилася кров, сотні людей дістали вогнепальні поранення і каліцтва. "Подальша ескалація насильства в країні загрожує встановленням режиму диктатури і насильства, що буде катастрофою для всієї України та її громадян, незалежно від національності та віросповідання", - вважають у Меджлісі.

"У сформованій ситуації важлива кожна година, важлива активна позиція кожного громадянина країни. Президія Меджлісу кримськотатарського народу, дотримуючись принципу ненасильства, що є основою кримськотатарського національного руху, закликає всіх громадян України, жителів Криму всіх національностей виступити на захист громадянських прав і свобод", - заявили лідери кримських татар.

"Президія Меджлісу кримськотатарського народу вимагає скликання позачергової сесії Верховної Ради України з метою негайного скасування законів, ухвалених 16 січня 2014 року, що обмежують права і свободи людини, та ухвалити рішення, спрямовані на мирне вирішення ситуації", - йдеться в заяві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Буймістер вийшла з фракції "Батьківщина" в Раді

Нардепами за виборчим списком "Слуги народу" можуть стати Кравець та Карабута

Тимошенко: Заявляю, що оприлюднені аудіозаписи не мають до мене жодного відношення

Порошенко в Раді закликав обговорити з прем’єркою ситуацію в енергетиці

Масові протести свідчать про прагнення народу Ірану до свободи, гідності та кращого майбутнього – заява МЗС

Каллас: 20-ий пакет санкцій для РФ буде готовий у лютому

Рютте про ситуацію навколо Гренландії: НАТО обговорює кроки щодо посилення безпеки в Арктиці

Трамп закликав протестувальників в Ірані захоплювати урядові установи

Країни-партнери мають посилити тиск на РФ та обговорять гарантії безпеки для України у Давосі – прем'єр Нідерландів

На зустрічі лідерів у Давосі буде запропоновано Трампу підтримати домовленості минулого тижня в Парижі - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА