14:11 24.05.2013

Брюссель розчарований забороною на проведення в Києві гей-параду та закликає українську владу гарантувати права на мирні зібрання

2 хв читати

Європейська Комісія з розчаруванням сприйняла рішення про заборону проведення публічних зібрань, окрім офіційних, у Києві 25 травня, і закликає українську владу поважати і захищати права своїх громадян на мирні зібрання.

Таку заяву зробив представник європейського комісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле Пітер Стано в Брюсселі в п'ятницю, коментуючи на прохання агентства "Інтерфакс-Україна" ситуацію з проведенням гей-параду в Києві 25 травня,.

"В ЄС зазначили, що Марш рівності вже було скасовано минулого року організаторами з причин занепокоєння питаннями безпеки. Отже, цього року делегація ЄС у Києві закликала місцеву владу та міліцію зробити все можливе, щоб запобігти повторенню подібного сценарію під час запланованого Маршу рівності (25 травня), а також ефективно гарантувати права кожному на свободу зібрань, не ставлячи їх особисту безпеку під загрозу", - зазначив П.Стано.

За його словами, цього четверга під час діалогу Україна-ЄС з прав людини Брюссель нагадав Києву про фундаментальні права всіх громадян на мирні зібрання та свободу висловлювань.

"ЄС відзначає структурні недоліки в чинних законодавчих рамках та адміністративній практиці в Україні під час реалізації права на мирні зібрання, про що детально йдеться в нещодавньому рішенні Європейського суду з прав людини у справі Веренцова. Рівні права - це європейські цінності. Такі події як Марш рівності - це про соціальну стабільність і толерантність. Толерантність є невід'ємною цінністю для об'єднання будь-якого суспільства", - наголосив представник ЄК.

П.Стано запевнив, що Європейська Комісія віддана цінностям, закріпленим у договорах ЄС та Хартії основних прав, особливо, "коли йдеться про повагу прав людини та фундаментальних свобод, зокрема свободу зібрань і висловлювань, так само як і недискримінацію за ознаками статі, раси або етносу, релігії або віри, сексуальної орієнтації, інвалідності або віку".

"ЄК продовжуватиме підтримувати та заохочувати заходи, спрямовані на подальше зміцнення сприятливого клімату для повного здійснення прав людини в наших країнах-партнерах, зокрема проведення відкритих та конструктивних дебатів щодо визнання та захисту прав лесбіянок, геїв, бісексуалів і транссексуалів, а також меншин у цілому", - додав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА