11:26 14.12.2012

Баррозу обіцяв, що обміну свободи Ю.Тимошенко на угоду про асоціацію не буде, стверджує Немиря

2 хв читати
Баррозу обіцяв, що обміну свободи Ю.Тимошенко на угоду про асоціацію не буде, стверджує Немиря

Президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу обіцяв дочці екс-прем'єра Юлії Тимошенко Євгенії наполягати на звільненні її матері "до кінця", повідомив заступник голови партії "Батьківщина" Григорій Немиря.

В інтерв'ю українським журналістам у Брюсселі в четвер після закінчення саміту Європейської народної партії, у рамках якого відбулася зазначена зустріч, Г.Немиря сказав: "Під час спілкування з Баррозу ми почули дуже особистісний аспект. Він як президент Європейської Комісії дуже тісно співпрацював з Ю.Тимошенко як прем'єр-міністром уряду, що взяв на себе відповідальність і зробив вирішальний внесок у вирішення газової кризи 2009 року. Він це ще раз висловив свою вдячність Тимошенко й сказав, що обстоюватиме її свободу до кінця. Обміну свободи Ю.Тимошенко на формальності, пов'язані з угодою про асоціацію, не буде".

Як повідомила журналістам сама Є.Тимошенко, окрім цієї зустрічі у неї також відбулися зустрічі з прем'єрами Словенії, Болгарії, Фінляндії, президентом Європейської народної партії Вілфредом Мартенсом. Українські візаві, за словами дочки Ю.Тимошенко, подякували їм за декларацію ЄНП, обговорили резолюцію Європейського парламенту, яка містить положення звільнити політв'язнів. "Нині м'яч на стороні українського уряду. Зазначені документи, а також висновки Ради ЄС з умовами підписання угоди про асоціацію створюють платформу для офіційного Києва та президента діяти у рамках цих умов, у рамках цих резолюцій", - вважає дочка екс-прем'єра.

Крім того, Є.Тимошенко ще раз підтвердила своїм європейським співрозмовникам, що "мамина позиція не змінилася". "Угоду про асоціацію має бути підписано, і її буде підписано. Тільки питання - "коли", і це "коли" європейська сторона зазначила у висунених умовах", - сказала вона.

За словами Г.Немирі, під час саміту ЄНП він вступив із доповіддю щодо ситуації в Україні після парламентських виборів, передав оцінку опозиції та Ю.Тимошенко щодо висновків Ради ЄС, резолюції ЄП, розгорнутої позиції міністрів закордонних справ країн, де ЄНП перебуває при владі. "Узагальнюючи всі три документи, у позиції ЄНП містяться більш детально сформульовані умови, очікування, орієнтири та міститься прив'язка до часу - згадується осінь 2013 року. До того часу має бути продемонстровано не чергові заяви, а конкретні результати за всіма трьома пунктами. Оцінка цих результатів здійснюватиметься як у рамках підготовки саміту Україна-ЄС, так і у рамках інших механізмів співпраці", - розповів Г.Немиря.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА