Розрізненість опозиційних сил Грузії позначилася на результатах парламентських виборів - Наливайченко
Розрізненість опозиційних політичних сил Грузії позначилася на результатах парламентських виборів, вважає секретар комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції України до Європейського Союзу Валентин Наливайченко (фракція "Батьківщина").
"У Грузії та її опозиційних сил був величезний шанс на цих парламентських виборах показати, що вони за ЄС і НАТО, що, до речі, закріплено в грузинській Конституції. Але саме політичні сили, які це чітко обстоюють, пішли окремо. І тому кожна з чотирьох найбільших опозиційних партій набрала близько 10% голосів", - сказав Наливайченко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в понеділок.
Він також наголосив, що на результати виборів великою мірою вплинув російський тиск, застосування адміністративного ресурсу та ухвалені до законодавства зміни про іноземних агентів, аналогічні тим, що діють у РФ.
"Усе те, що Україна не сприйняла під час Революції гідності, цього разу було масово застосовано владою в Грузії, а оскільки країна порівняно з Україною невелика, то й наслідки адмінресурсу виявилися серйознішими", - наголосив народний депутат.
Наливайченко вважає, що грузинська опозиція зробить серйозні кроки.
"Я думаю, що це не кінець... Політичний протест у Грузії триває. Я думаю, будуть серйозні дії опозиції, яка збирається відмовитися брати мандати й заходити в парламент", - зазначив народний депутат.
За його словами, прогнозовано, що опозиція наполягатиме на розслідуванні кожного випадку нападу на кандидатів у депутати, зловживання владою, вкидання бюлетенів і підтасовування голосів.
"Я думаю, що в будь-якому разі демократичні процедури візьмуть гору. Подивимося, розвиток подій тільки починається", - зазначив Наливайченко.
Як повідомлялося, згідно з попередніми даними на сайті Центральної виборчої комісії Грузії, за результатами підрахунку голосів на майже 99,97% виборчих дільницях проросійська партія "Грузинська мрія" отримала 53,92% підтримки.
Президент Грузії Саломе Зурабішвілі та лідери опозиційних партій не визнали результатів парламентських виборів.
У ЄС закликали Грузію невідкладно провести розслідування й усунути порушення, що відбувалися під час підготовки та проведення парламентських виборів, а також розпочати інклюзивний діалог з усього політичного спектру.