15:58 11.09.2024

Науседа: Кожен новий злочин РФ проти України - це частина історії, що розпочалася в Криму

2 хв читати
Науседа: Кожен новий злочин РФ проти України - це частина історії, що розпочалася в Криму

Президент Литовської Республіки Гітанас Науседа в середу взяв участь у 4-му саміті Міжнародної Кримської платформи, де висловив прихильність Литви подальшій підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Як повідомляється на сайті президента Литви, Науседа наголосив на символічному значенні саміту, що відбувся через трохи більше ніж 10 років після початку військової агресії РФ проти України. "Кожен новий злочин, скоєний Росією проти народу України, - кожен ракетний удар по цивільній інфраструктурі, кожна безневинна людина, затримана й закатована на окупованих територіях, - це частина трагічної історії, що розпочалася в Криму. І ця історія також має закінчитися в Криму", - заявив він.

Науседа наголосив на відданості Литви подальшій підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Він також зазначив, що протягом останніх десяти років РФ провадить у Криму жорстоку колоніальну політику, зокрема, суворо обмежуючи права місцевих жителів. Науседа наголосив, що РФ та її спільники мають відповісти за скоєні нею воєнні злочини та сам злочин агресії, тому Литва послідовно підтримує ідею створення Спеціального міжнародного трибуналу.

"У першій половині XX століття карту Європи насильно перекроїли тоталітарні режими. Ми не можемо дозволити Кремлю зробити те саме у XXI столітті! Ми не можемо жити у світі, де сила робить право", - заявив президент Литви.

Він закликав до негайного звільнення всіх громадян України, включно з кримськими татарами, правозахисниками, журналістами та громадськими активістами, які незаконно утримуються й перебувають у в'язницях РФ.

Науседа також подякував Управлінню верховного комісара з прав людини за роботу з моніторингу та інформування про порушення прав людини в Криму. Він закликав інші міжнародні організації більш відкрито говорити про незаконну окупацію Росією і порушення прав людини в Криму.

"Щодня і за кожної нагоди необхідно нагадувати Росії: "Крим - це Україна!" Терористичний режим Росії в Криму та на інших окупованих українських територіях має припинитися", - наголосив він.

Міжнародний саміт Кримської платформи, ініційований президентом України Володимиром Зеленським 2021 року, відбувається вчетверте. Цьогоріч, окрім президентів України та Литви, в ньому беруть участь прем'єр-міністр Латвії Евіка Сіліня і прем'єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович. Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн виступила з онлайн-зверненням до учасників.

Учасники саміту Міжнародної Кримської платформи виступили зі спільною заявою, в якій рішуче засудили незаконні дії Росії на окупованих територіях, висловили підтримку незалежності, суверенітету і територіальній цілісності України та наголосили на її внеску в європейську й міжнародну безпеку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Прем'єр Молдови вважає гарантією прискорення процесу вступу республіки до ЄС зміцнення партнерства з Румунією

Проведення будь-яких ротацій у силових структурах несвоєчасне - нардеп

Україна вітає рішення про передання Великою Британією архіпелагу Чагос під суверенітет Маврикію

Порошенко закликав Італію переглянути позицію щодо ракетних ударів углиб РФ

Делегацію ЄП до міжпарламентського Комітету Асоціації Україна-ЄС очолив європейський народник Товері

Порошенко зустрівся з прихильниками України в Європарламенті

Результати довиборів до парламенту Чехії не позначаться на відносинах з Україною - секретар комітету Ради з євроінтеграції

Порошенко в Брюсселі обговорив з віце-президентом Єврокомісії та президентом ЄНП пріоритетність "українського питання"

Умєров: Ми хочемо зробити можливим укладення 10-річних угод з іноземними оборонними компаніями

Ізраїль може завдати удару по нафтовій інфраструктурі Ірану - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА