13:21 02.08.2024

ЄК запропонувала Угорщині та Словаччині використовувати хорватський коридор для купівлі нафти, але він ненадійний - Сіярто

2 хв читати
ЄК запропонувала Угорщині та Словаччині використовувати хорватський коридор для купівлі нафти, але він ненадійний - Сіярто

Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс відповів на запит Угорщини та Словаччини щодо припинення поставок нафти "ЛУКОЙЛу" через Україну, водночас зазначивши, що Україна не ставить під загрозу постачання нафти до цих країн, і запропонував використати маршрут поставок через Хорватію, написав голова МЗС Угорщини Пітер Сіярто в соцмережі.

Однак, за його словами, Хорватія "не є надійною транзитною країною". "Вона ненадійна, тому що від початку війни плату за транзит нафти було збільшено вп'ятеро порівняно із середніми ринковими значеннями", - заявив Сіярто.

Крім того, в розширення потужностей не було зроблено необхідних інвестицій, а дані щодо максимальної потужності не доведені.

Як повідомлялося, Київ минулого місяця посилив санкції проти "ЛУКОЙЛу", фактично заборонивши транзит нафти, що надходить до Центральної Європи через українську ділянку нафтопроводу "Дружба". Компанія є великим постачальником сировини як в Угорщину (забезпечує близько третини імпорту в країну), так і в Словаччину (40-45%).

Угорщина і Словаччина спільно звернулися до Європейської комісії з проханням розпочати процес консультацій. Якщо ж питання не вирішать, його можуть передати до арбітражного суду, що може вплинути на угоди між ЄС і Україною, заявили в цих країнах.

У четвер представник ЄК Балаж Уйварі заявив, що за інформацією, яку має в своєму розпорядженні Єврокомісія, а також проведеним аналізом, санкції України проти "ЛУКОЙЛу" не торкнуться транзиту нафтопроводом "Дружба", якщо власником нафти не є ця компанія.

"Можу підтвердити, що служби комісії дійшли попередньо висновку, що термінові консультації (щодо нафтопостачання Угорщини та Словаччини - ІФ-У) не потрібні, тому що на цій стадії немає ознак безпосередніх ризиків для безпеки постачання цих двох країн", - сказав він.

Уйварі повідомив, що виконавчий Домбровскіс обговорював це питання з українським прем'єром Денисом Шмигалем. Після цього обміну думками було адресовано другий лист до Угорщини та Словаччини, щоб викласти їм попередній аналіз і спонукати обидві країни надати Єврокомісії додаткову та детальну інформацію.

Своєю чергою, інший представник ЄК Адальберт Янц заявив: "Попередній аналіз засвідчив, що в липні обсяг, якого не вистачає від "ЛУКОЙЛу", було заміщено іншими постачальниками трубопроводом "Дружба", і, як ми повідомляли, є інша альтернатива для Угорщини та Словаччини зі збільшенням імпорту трубопроводом із Хорватії, який має достатню потужність, щоб врахувати потреби обох держав".

"Це попередній аналіз, і обговорення з цими країнами тривають, (...) ми досягли прогресу на шляху диверсифікації в постачанні нафти, і сира російська нафта становить лише 3% поставок всього імпорту сирої нафти ЄС", - сказав Янц.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кличко ініціював викуп земельних ділянок, що увійшли до заказника "Протасів Яр" у Києві - заступник мера

Україна і Норвегія розпочали реалізацію двох спільних проєктів з ядерної безпеки

У кожному розділі переговорів про вступ в ЄС буде антикорупційна складова - Стефанішина

Комісар ЄС з оборони відповідатиме за координацію оборонної промисловості та військової мобільності

Учасники зустрічі Core Group у Відні досягли згоди щодо загальної концепції створення спецтрибуналу - Мудра

Президент Фінляндії закликав виключити країни-агресорів з Радбезу ООН і скасувати право вето

Чи знаєте ви, що Український Червоний Хрест і Міжнародний Комітет Червоного Хреста - це різні організації?

Bloomberg: Базовий сценарій полягає в тому, що інавгурація президента США пройде, а російсько-українська війна продовжиться

ООН готова до гуманітарної місії в Курській області, але очікує дозволу РФ

У Лівані сотні членів "Хезболли" дістали поранення внаслідок вибуху пейджерів – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА