18:25 17.10.2023

В українських клініках встановлено майже 8,5 тис. генераторів, але більшість малої потужності - Дубров

2 хв читати
В українських клініках встановлено майже 8,5 тис. генераторів, але більшість малої потужності - Дубров

В українських клініках встановлено 8444 генератори, але більшість із них малої потужності, повідомив перший заступник міністра охорони здоров'я Сергій Дубров.

"З початку війни МОЗ скоординувало постачання до лікарень понад 2 600 генераторів різної потужності (від 7,5 кВт до 200 кВт). Генератори розподіляють відповідно до потреб лікарень. Десь може бути встановлено один потужний генератор на всю лікарню, а десь кілька невеликих генераторів. Нині в медзакладах України є 8444 генератори, але більшість із них - невеликої або середньої потужності", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".

Дубров нагадав, що під час контрактування медзакладів Національною службою здоров'я України (НСЗУ) з 2022 року було запроваджено вимогу, згідно з якою кожна лікарня зі стаціонарним відділенням має бути забезпечена щонайменше одним генератором.

Крім того, Дубров повідомив, що МОЗ зважає на проблеми з водопостачанням і теплом, які виникають під час блекаутів, "тому частина лікарень нині повністю автономна, вони мають власні свердловини й автономні котельні, що робить їх стійкішими до можливих блекаутів".

Він також повідомив, що в медзакладах, а також у пологових будинках і дитбудинках установлено 1092 станції Starink, які в разі критичних ситуацій, коли під час відключень світла є перебої з мобільним зв'язком, дадуть змогу залишатися на зв'язку.

Крім того, Дубров нагадав, що МОЗ працює над тим, щоб обладнати медзаклади сонячними станціями з акумуляторами, які накопичують енергію. Такими станціями обладнано вже 32 українські медзаклади.

Він наголосив, що генератори постачають до медзакладів за рахунок різних джерел. Зокрема, значну частину генераторів МОЗ направлено до лікарень за допомогою різноманітних міжнародних партнерів і благодійників, частину закуплено за кошти платформи U24. Крім того, їх закуповують самі лікарні, а також місцева влада.

Водночас керівники клінік і місцева влада, яка є власником лікарень, мають забезпечити кожному медзакладу багатоденний резерв палива для генератора.

"Обсяг постачання електроенергії залежить від потужності генератора. Як мінімум, генератор має живити реанімації, операційні, кисневі станції та інше критично важливе обладнання, яке дасть змогу рятувати життя пацієнтів. Як максимум, забезпечити електроенергією весь корпус медзакладу, включно з палатами тощо", - сказав він.

Дубров нагадав, що "лікарні - це об'єкти критичної інфраструктури, які не задіяні у віялових відключеннях, тому відсутність електроенергії в них можлива лише в разі суттєвих пошкоджень мережі або блекаутів".

"Нині завдання кожного керівника медзакладу, наголошуємо вже не перший тиждень, - перевірити стан генераторів, чи все працює без збоїв. Обслуговувати генератори має безпосередньо медичний заклад", - наголосив перший заступник міністра охорони здоров'я.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін розширив Нацперелік основних лікарських засобів

Український Червоний Хрест передав два санітарні автомобілі до медзакладів Кам'янець-Подільського району Хмельницької області

Понад тисяча сімей отримала грошову допомогу від Українського Червоного Хреста на реабілітацію

Лабораторний ринок в Україні з початку року зріс на 20% у натуральному виразі та на 25% - у грошовому - "Сінево"

Співпраця з НСЗУ не мала істотного впливу на ринок лабораторної діагностики - "Діла"

В українських клініках встановлено понад 11 тис. автоматичних генераторів на випадок блекаутів - МОЗ

Американская АМС Healthcare построит новый реабилитационный корпус на базе Киевского облцентра ментального здоровья

Інститут ім. Філатова отримав як гумдопомогу препарат для лікування внутрішньоочних злоякісних пухлин у дітей

Український Червоний Хрест оголосив конкурс на найкращий ескіз шеврона загонів швидкого реагування

Віталій Кличко відвідав в Берліні поранених захисників, які проходять протезування в межах спільного берлінсько-київського проєкту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА