18:09 11.02.2022

Держава надасть фінансову підтримку медзакладам, які не можуть підвищити зарплату працівникам, - заступник голови ОП

2 хв читати
Держава надасть фінансову підтримку медзакладам, які не можуть підвищити зарплату працівникам, - заступник голови ОП

Держава надасть підтримку закладам охорони здоров'я, які нині не можуть реалізувати ініціативу президента щодо підвищення заробітної плати медпрацівникам, із коштів Програми медичних гарантій, повідомив заступник голови Офісу президента (ОП) Кирило Тимошенко на своїй Facebook-сторінці.

"У 2022 році бюджет Програми медичних гарантій збільшився на 34 млрд грн і становить понад 157 млрд грн. Це означає, що медичні заклади отримають суми більші, ніж у 2021 році", - розповів він.

Ті медзаклади, які з об'єктивних причин не можуть виконувати зобов'язання перед своїми працівниками, зможуть отримати фінансування окремим пакетом від Національної служби здоров'я. Таке фінансування видаватиметься спочатку на півроку, кошти на це вже закладено у Програму медичних гарантій.

"Цей час має піти на вирішення операційних проблем та оптимізації процесів управління в лікарні. Наголошую, менеджмент процесів в медзакладі, а не звільнення чи переведення людей на неповний робочий день. Для кожного керівника медичного закладу забезпечення гідної заробітної плати лікарям та медсестрам є пріоритетом", - наголосив Тимошенко.

За його словами, медзаклади, які претендують на фінансову допомогу, будуть ретельно верифіковані Міністерством охорони здоров'я. Крім того, вже розпочалися і продовжуватимуться перевірки за фактами примусового переведення медиків на неповну ставку.

"Є різні приклади "господарювання" і відповідальності керівників закладів. Тому Держаудитслужба перевірятиме кожний медичний заклад, який у своїх звітах демонструватиме неспроможність виплатити нову заробітну плату", - зауважив Тимошенко.

Він додав, що паралельно опрацьовується питання оплати праці медсестер у школах. Протягом місяця буде розроблено рішення, як збільшити зарплату для цієї категорії медпрацівників, наголосив Тимошенко.

Раніше Тимошенко закликав медичних працівників, які досі не отримали підвищеної зарплати або яких змушують переходити на неповну ставку, звертатися безпосередньо до нього.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МОЗ поширило проєкт "Мобільні аптеки" вже на вісім регіонів

Український Червоний Хрест передав два санітарні автомобілі до медзакладів Кам'янець-Подільського району Хмельницької області

Понад тисяча сімей отримала грошову допомогу від Українського Червоного Хреста на реабілітацію

Лабораторний ринок в Україні з початку року зріс на 20% у натуральному виразі та на 25% - у грошовому - "Сінево"

Співпраця з НСЗУ не мала істотного впливу на ринок лабораторної діагностики - "Діла"

В українських клініках встановлено понад 11 тис. автоматичних генераторів на випадок блекаутів - МОЗ

Американская АМС Healthcare построит новый реабилитационный корпус на базе Киевского облцентра ментального здоровья

Інститут ім. Філатова отримав як гумдопомогу препарат для лікування внутрішньоочних злоякісних пухлин у дітей

Український Червоний Хрест оголосив конкурс на найкращий ескіз шеврона загонів швидкого реагування

Віталій Кличко відвідав в Берліні поранених захисників, які проходять протезування в межах спільного берлінсько-київського проєкту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА