09:49 14.07.2021

Компанії Johnson & Johnson і AstraZeneca вивчають можливість зміни вакцин проти COVID-19

2 хв читати
Компанії Johnson & Johnson і AstraZeneca вивчають можливість зміни вакцин проти COVID-19

Компанії Johnson & Johnson (J&J) і AstraZeneca досліджують, чи можна модифікувати їхні вакцини проти COVID-19, щоб усунути ризик утворення тромбів, повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на обізнані джерела.

Згідно з ними, Johnson & Johnson, AstraZeneca і Оксфордський університет разом із незалежними науковцями проводять дослідження, щоб з'ясувати, чи можуть потенційні модифікації їхніх вакцин проти COVID-19 знизити або усунути ризик рідкісних, але серйозних випадків утворення тромбів, пов'язаних зі щепленнями.

За даними джерел видання, є надія, що причину утворення тромбів може бути виявлено, і AstraZeneca зможе змінити свою вакцину до наступного року.

"AstraZeneca активно працює з регулювальними органами та науковою спільнотою, щоб зрозуміти ці надзвичайно рідкісні явища згортання крові, зокрема інформацію для ранньої діагностики та втручання, а також відповідного лікування", - сказав представник компанії.

У свою чергу компанія Johnson & Johnson заявила: "Ми рішуче підтримуємо обізнаність про ознаки та симптоми цього дуже рідкісного явища, щоб забезпечити правильну діагностику, належне лікування й оперативну звітність медичних працівників. Ми також підтримуємо продовження досліджень і аналізу, працюючи з медичними експертами та світовими органами охорони здоров'я".

Водночас видання зазначає, що зміна вакцини може зумовити необхідність повторного схвалення з боку регулювальних органів та зміни прав власності.

Використання вакцини J & J тимчасово призупинили в США після того, як було виявлено ризик утворення тромбів. У березні в багатьох країнах Європи та світу призупинили або обмежили використання вакцини AstraZeneca після повідомлень про виникнення тромбів у невеликої кількості тих, хто прищепився.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

До безоплатного зубопротезування для військовослужбовців і ветеранів можуть приєднатися ще 38 клінік

Мобільні медбригади ТЧХУ за місяць надали допомогу понад 2100 жителям віддалених місць Черкаської області

В Україні не зафіксовано жодного випадку несприятливих наслідків після вакцинації проти COVID-19 - Кузін

Алгоритми ШІ можуть підвищити точність діагностики, але повноцінно замінити медика наразі не можуть - експерти

МОЗ підготувало всі нормативні акти для запуску роботи закону про медканабіс

Клініки ще семи європейських країн готуються приєднатися до програми міжнародного медичного партнерства

Фонд Порошенка купив кисневу барокамеру для лікування поранених і профінансував ремонт відділення

USAID запустив два проєкти відновлення медінфраструктури в Харківській і Запорізькій областях

53% відсотки опитаних українців вважають, що загроза здоров'ю від коронавірусу була перебільшена - опитування "Рейтингу"/Gallup Int.

Сучасні карети швидкої допомоги від партнерів із Німеччини доставлять на Херсонщину - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА