Інтерфакс-Україна
19:18 29.05.2021

Вакцина Pfizer менш ефективна проти "індійського штаму" COVID-19 - дослідження

1 хв читати
Вакцина Pfizer менш ефективна проти "індійського штаму" COVID-19 - дослідження

Вакцина американської компанії Pfizer менш ефективна проти "індійського штаму" коронавірусу COVID-19, але все-таки захищає від нього, передають європейські ЗМІ з посиланням на дослідження приватного некомерційного Інституту Пастера в Парижі.

"Не дивлячись на незначне зниження ефективності, вакцина Pfizer, ймовірно, захищає від індійського варіанту (коронавірусу - ІФ), згідно з результатами лабораторних випробувань", - сказав директор інституту і співавтор дослідження Олів'є Шварц.

У дослідженні взяли участь 28 медичних працівників з Орлеана. З них 16 осіб отримали дві дози вакцини Pfizer, а 12 - одну дозу вакцини AstraZeneca. Згідно з дослідженням, у людей, які отримали дві дози Pfizer, утричі знизилася кількість антитіл проти "індійського штаму", але їх залишилося все ще досить для захисту від вірусу.

За словами Шварца, дослідження показує, що цей варіант придбав часткову стійкість до антитіл.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), "індійський штам" зафіксовано в 53 країнах і територіях.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Більшість українців довіряють вітчизняним виробникам ліків так само, як і іноземним - дослідження Gradus Research

Єдиний в Чорнобилі медцентр радикально зменшить перелік послуг внаслідок його перепідпорядкування - Атомпрофспілка

Україна і Бельгія домовились про розширення медичної програми "MEDEVAC"

Медичні бригади MSF в 2024 році провели більше тисячі операцій пацієнтам на прифронтових територіях

Дитяча мобільна бригада УЧХ на Рівненщині надала понад 2400 консультацій за рік

Близько 1 млн людей отримали психосоціальну підтримку УЧХ з початку повномасштабної війни - Доценко

Україна має подбати про стабільність власної системи лікарського забезпечення - президент АВЛУ

Україна приєдналася до договору про спільні з ЄС закупівлі медичних засобів захисту

Держлікслужба за підсумками перевірок у I кв. заборонила обіг 8 найменувань лікарських засобів

НСЗУ розпочала позаплановий моніторинг 6 медзакладів за пакетом меддопомоги при гострому інсульті

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА