Закупівля послуг із тестування на COVID-19 у приватних лабораторій за бюджетні кошти була непрозорою - "Сінево"
Реалізація проекту закупівлі послуг із тестування на COVID-19 у приватних лабораторій за бюджетні кошти в період дефіциту потужностей у державних лабораторіях була непрозорою, вважає комерційний директор "Сінево" Микола Скавронський.
"Для приватного ринку цей проект залишився непоміченим. Утім, як і для пацієнтів. Мене тут насторожує одне: держава не хоче оприлюднити статистику за цим проектом", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
За словами Скавронського, відсутність офіційної інформації про результати цього проекту і про того, "хто, в якій області, скільки замовив у якої приватної лабораторії тестів і за якою ціною", "викликає багато запитань".
"Напевно, така статистика десь є, але її не оприлюднено. Припускаю, що це відбувається тому, що в цьому списку будуть чітко видні перекоси. Цілком можливо, що в одній області могли замовляти тести, наприклад, у півтора-два рази дорожче, ніж в іншій. Або що десь підрядниками могли стати лабораторії, які були організовані за місяць до запуску цього проекту", - сказав він.
Скавронський вважає, що "якби держава встановила єдиний тариф, а НСЗУ як єдиний розпорядник виставив якісь критерії до лабораторій, наприклад наявність сертифіката ISO 15189, досвід роботи, вимоги до обладнання, до персоналу, і якась із лабораторій пройшла б цей відбір, то було б зрозуміло, що з цими лабораторіями можна працювати за тарифом".
"Можливо, виникла б уже не цінова конкуренція, а якісна, сервісна, логістична конкуренція. Тому що за одну й ту саму ціну хтось може пропонувати російський реагент, а хтось - німецький. Коли ціна прозора, немає інсинуацій. У принципі, так і планувалося спочатку, але потім гроші роздали областям, а області нікому нічого не казали", - сказав він.
За словами Скавронського, від моменту впровадження цього проекту "Сінево" отримала два запити щодо участі в ньому, проте до практичної реалізації справа не дійшла.