12:11 17.03.2021

Закупівля послуг із тестування на COVID-19 у приватних лабораторій за бюджетні кошти була непрозорою - "Сінево"

2 хв читати
Закупівля послуг із тестування на COVID-19 у приватних лабораторій за бюджетні кошти була непрозорою - "Сінево"

Реалізація проекту закупівлі послуг із тестування на COVID-19 у приватних лабораторій за бюджетні кошти в період дефіциту потужностей у державних лабораторіях була непрозорою, вважає комерційний директор "Сінево" Микола Скавронський.

"Для приватного ринку цей проект залишився непоміченим. Утім, як і для пацієнтів. Мене тут насторожує одне: держава не хоче оприлюднити статистику за цим проектом", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами Скавронського, відсутність офіційної інформації про результати цього проекту і про того, "хто, в якій області, скільки замовив у якої приватної лабораторії тестів і за якою ціною", "викликає багато запитань".

"Напевно, така статистика десь є, але її не оприлюднено. Припускаю, що це відбувається тому, що в цьому списку будуть чітко видні перекоси. Цілком можливо, що в одній області могли замовляти тести, наприклад, у півтора-два рази дорожче, ніж в іншій. Або що десь підрядниками могли стати лабораторії, які були організовані за місяць до запуску цього проекту", - сказав він.

Скавронський вважає, що "якби держава встановила єдиний тариф, а НСЗУ як єдиний розпорядник виставив якісь критерії до лабораторій, наприклад наявність сертифіката ISO 15189, досвід роботи, вимоги до обладнання, до персоналу, і якась із лабораторій пройшла б цей відбір, то було б зрозуміло, що з цими лабораторіями можна працювати за тарифом".

"Можливо, виникла б уже не цінова конкуренція, а якісна, сервісна, логістична конкуренція. Тому що за одну й ту саму ціну хтось може пропонувати російський реагент, а хтось - німецький. Коли ціна прозора, немає інсинуацій. У принципі, так і планувалося спочатку, але потім гроші роздали областям, а області нікому нічого не казали", - сказав він.

За словами Скавронського, від моменту впровадження цього проекту "Сінево" отримала два запити щодо участі в ньому, проте до практичної реалізації справа не дійшла.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Віталій Кличко відвідав в Берліні поранених захисників, які проходять протезування в межах спільного берлінсько-київського проєкту

Вартість відновлення зруйнованих агресором медзакладів уже перевищила $17 млрд - Ляшко

Україна нарощує потужність системи реабілітації, зростає потреба в протезуванні

Вартість відновлення зруйнованих агресором медзакладів уже перевищила $17 млрд

Через війну і стрес інсульти в Україні помолодшали на 10-15 років

Понад 58 тисяч осіб цьогоріч пройшли тренінги Українського Червоного Хреста з першої допомоги

Мобільні медбригади Українського Червоного Хреста надають первинну медичну допомогу у віддалених місцях Прикарпаття

Загони швидкого реагування Українського Червоного Хреста допомагають евакуювати жителів підконтрольних Україні районів Донецької області

Перші з 15 закуплених у 2023 р. лінійних прискорювачів будуть поставлені наприкінці червня - гендиректор МЗУ

Рада ухвалила за основу законопроєкт, що обмежує взаємодію медиків із фармкомпаніями

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА