Інтерфакс-Україна
17:01 07.12.2020

В Україні поки що немає ресурсів для появи власних інноваційних препаратів - думка

1 хв читати
В Україні поки що немає ресурсів для появи власних інноваційних препаратів - думка

В Україні поки що немає ресурсів для появи власних інноваційних препаратів, розвиток демонструє генеричне виробництво, вважає голова ради директорів Darnitsa Group Дмитро Шимків.

"Для виробництва інноваційних препаратів потрібні відповідні наукові розробки і патентний захист інтелектуальної власності не тільки на території України, а й у глобальному масштабі. А також потрібна можливість залучити від $1 млрд і мати, щонайменше, 8-10 років часу. Про наявність таких ресурсів в Україні поки що не йдеться", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Водночас він зазначив що "генеричний ринок також демонструє розвиток, створюються нові комбіновані препарати й активно розширюються вже наявні лінійки".

Крім того, Шимків вважає, що "українська фарма не зможе закрити всіх потреб у лікарських засобах", тому про 100-відсоткове імпортозаміщення йтися не може.

"Відмову від імпорту можна розглядати в тих сегментах, де українські компанії можуть виробляти і вже виробляють препарати", - сказав він.

Коментуючи можливість відродження в Україні виробництва вакцин, Шимків наголосив, що "виробництво вакцин – це насамперед питання державно-приватного партнерства".

"Ми вивчали можливість запуску виробництва вакцин. Усе впирається в питання: хто є замовником. Якщо держава гарантує закупівлю, то ми матимемо український завод за найкращими технологіями. І "Дарниця" готова в це інвестувати. Інвестувати туди, де немає гарантій державних закупівель, занадто ризиковано", - сказав він.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мережа центрів ментального здоров’я "Повернення" родини Пінчук розширилася до 10 центрів

У Києві низка аптек працюватиме цілодобово у разі тривалого знеструмлення – КМДА

Рада ратифікувала договір з ЄК та державами-членами ЄС про спільні закупівлі заходів медичного захисту

Понад 1,5 млн громадян отримали допомогу від мобільних медичних бригад УЧХ з початку війни

Кабмін доручив МОЗ і Держпродспоживслужбі контролювати ціни на ліки - Свириденко

Лікар "Лікарів без кордонів": На Дніпропетровщині ми працюємо в умовах, які складно назвати нормальними

Заборона маркетингу впродовж 2025 року не призвела до зниження роздрібних цін на ліки – думка

Кабмін звільнив голову Держлікслужби Ісаєнка

Міськвладі Львова та ОВА треба спільно вирішити проблему енергопостачання лікарень – очільник Держенергонагляду

Перші пацієнти звернуться для проходження програми скринінгу 40+ на початку лютого – Ляшко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА