Інтерфакс-Україна
18:44 10.09.2019

Національна стратегія розвитку eHealth необхідна для реалізації "держави у смартфоні"

3 хв читати
Національна стратегія розвитку eHealth необхідна для реалізації "держави у смартфоні"

 Чіткий план реалізації та розвитку електронної охорони здоров'я на найближчі десять років необхідний для того, щоб "держава у смартфоні" почала працювати для кожного українця, вважає голова правління ГО "Платформа здоров'я" Тимофій Бадіков.

На думку експерта, стратегія має з'явитися до кінця року та містити результати аудиту системи охорони здоров'я, ініційованого профільним комітетом Верховної Ради.

"Для того, щоб у eНealth пішли інвестиції, потрібен чіткий довгостроковий план - національна стратегія розвитку електронної системи охорони здоров'я. Дуже важливо, щоб в Україні вже цього року з'явився цей план", - сказав він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

На думку Бадікова, потрібно також урахувати аудит, який уже почали проводити і який розрахований на найближчі три місяці, а його результати й досвід регіонів, які вже впровадили електронне здоров'я, мають увійти у стратегію. "Важливо розуміти, де регіони мають брати інвестиції на те, щоб з'явився нормальний інтернет. Ми розуміємо, що сьогодні не в усіх селах є інтернет, а для того, щоб "медицина у смартфоні", "держава у смартфоні" почали працювати для кожного, він необхідний. Тому таке завдання теж стоїть", - наголосив експерт.

Бадіков також зазначив, що МОЗ готував концепцію розвитку еНеаlth, однак остаточної версії документа поки що немає.

"Улітку МОЗ презентував версію концепції - це базовий документ, який передує появі стратегії. Після громадського обговорення та після того, як усі організації надали пропозиції, чого там бракує, поки що в нас немає фінального документа. На наш запит, коли буде стратегія, міністерство повідомило, що робота триває", - сказав він.

Крім того, Бадіков наголосив на важливості існування такої стратегії для інвесторів.

"Інвестиції у здоров'я - це найрозумніші інвестиції, які завжди окуповуються. Але жоден інвестор не інвестуватиме в країну, особливо міжнародний інвестор, якщо не буде прозорості чіткої інформації, не буде статистичної інформації, яка доступна не окремим людям, котрі купили цю інформацію десь, а всім інвесторам міжнародним. І ось ця прозорість неможлива без справді дієвої електронної системи охорони здоров'я", - пояснив голова правління ГО "Платформа здоров'я".

За словами Бадікова, eНealth потрібна також для залучення інвестицій у розвиток системи охорони здоров'я країни. "Щоб надійшли інвестиції та почали створюватися страхові компанії, щоб вони почали вкладати в це інвестиції, щоб банки кредитували на хороших умовах обладнання, вкладали кошти в розвиток, давали справді вигідні умови і щоб система охорони здоров'я розвивалася в усій країні - для цього потрібна eНealth", - сказав він.

Бадіков наголосив, що, "ґрунтуючись на досвіді Полтавського регіону, враховуючи національну стратегію, за наступні два-три роки ми справді зробимо все, щоб кожен громадянин у країні відчув переваги цифрової охорони здоров'я".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ВР розглядає нові законопроєкти про контроль діяльності аптек

Україна та Франція підписали 7 угод на EUR51 млн в сфері медицини

Провідні фармвиробники після зниження цін на ліки виплатили 602 млн грн компенсацій аптекам та дистриб’юторам

Ціни ще на 116 препаратів знизять з 1 квітня – Ляшко

Реформу ціноутворення на фармринку важливо довести до кінця – експерт

Найбільш привабливими для українського фармекспорту є схожі з Україною за структурою споживання ринки - "Дарниця"

Впродовж епідсезону 2024-2025 рр. попит на противірусні препарати виріс майже на 300% - сервіс Liki24.com

Керівництво УЧХ та Швейцарського Червоного Хреста обговорили подальшу співпрацю

Будівельні роботи з відновлення "Охматдиту" можуть розпочатися в травні – Ляшко

Ціни на ліки в аптеках знизилися ще на 30 із 273 препаратів з додаткового переліку – Ляшко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА