Інтерфакс-Україна
18:21 10.07.2019

В Україні 90% пацієнтів із ВІЛ, які перебувають на замісній терапії, отримують лікування - ЦГЗ

2 хв читати
В Україні 90% пацієнтів із ВІЛ, які перебувають на замісній терапії, отримують лікування - ЦГЗ

 В Україні 90% пацієнтів із ВІЛ, які перебувають на замісній підтримувальній терапії (ЗПТ), отримують антиретровірусну терапію (АРТ).

Як повідомляє Центр громадського здоров'я (ЦГЗ), участь осіб, що живуть із ВІЛ, у програмі ЗПТ "значно підвищує їх прихильність до АРТ і сприяє кращому охопленню терапією людей, котрі вживають наркотики ін'єкційно".

При цьому із ВІЛ-позитивних осіб, які вживають наркотики ін'єкційно, отримують АРТ тільки 38%. Водночас серед ВІЛ-позитивних осіб, які отримують ЗПТ, терапію від ВІЛ отримує більш як 90%.

За даними ЦГЗ, наразі в 13 регіонах України охоплено лікуванням понад 90% пацієнтів ЗПТ з ВІЛ-інфекцією, в дев'яти регіонах охоплено понад 80%, в трьох – менш як 80%.

Водночас у Києві, Одеській і Харківській областях більш як 98% пацієнтів, які перебувають на ЗПТ, також отримують АРТ.

У ЦОЗ нагадують, що в 2016 р. Україна приєдналася до ініціативи Fast-Track Cities, мета якої - до 2030 року подолати СНІД шляхом активної протидії епідемії у великих містах, де проживає близько 70% всіх ЛЖВ.

Для реалізації цієї стратегії вже в 2020 р. за рахунок впровадження прогресивних підходів до профілактики ВІЛ, доступу до лікування, підтримки пацієнтів та інформування населення має бути виконано цілі "90-90-90", зокрема 90% осіб, що живуть із ВІЛ, мають знати про свій ВІЛ-статус, 90% осіб, які знають про свій позитивний ВІЛ-статус, мають отримувати відповідне лікування і 90% осіб, які лікуються, повинні мати вірусне навантаження, яке не визначається.

Як повідомлялося, Держпрограма замісної підтримувальної терапії у 2018 році охопила 27,4% осіб, які перебувають на диспансерному обліку, або 3,8% від оціночної кількості споживачів опіоїдів.

За даними ЦГЗ, станом на 1 січня 2019 року послуги ЗПТ на базі 211 лікувально-профілактичних установ отримувало 11,385 тис. ос.

Кількість учасників ЗПТ у 2018 році порівняно із 2017 роком збільшилася на 221 ос. - до 1,196 тис. ос. Найвищі темпи розширення програми в Дніпропетровській, Запорізькій і Черкаській областях.

З кінця 2017 р. програма ЗПТ перейшла на фінансування за рахунок державного бюджету і повністю забезпечена препаратами, закупленими за державні кошти.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ВР розглядає нові законопроєкти про контроль діяльності аптек

Україна та Франція підписали 7 угод на EUR51 млн в сфері медицини

Провідні фармвиробники після зниження цін на ліки виплатили 602 млн грн компенсацій аптекам та дистриб’юторам

Реформу ціноутворення на фармринку важливо довести до кінця – експерт

Найбільш привабливими для українського фармекспорту є схожі з Україною за структурою споживання ринки - "Дарниця"

Епідпоріг по ГРВІ залишається перевищеним в 15 областях – МОЗ

Впродовж епідсезону 2024-2025 рр. попит на противірусні препарати виріс майже на 300% - сервіс Liki24.com

МОЗ та Світовий банк запускають новий проєкт підтримки трансформації охорони здоров'я

Керівництво УЧХ та Швейцарського Червоного Хреста обговорили подальшу співпрацю

МОЗ вивчає пропозиції щодо реновації старого хірургічного корпусу "Охматдиту" – Ляшко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА