18:21 10.07.2019

В Україні 90% пацієнтів із ВІЛ, які перебувають на замісній терапії, отримують лікування - ЦГЗ

2 хв читати
В Україні 90% пацієнтів із ВІЛ, які перебувають на замісній терапії, отримують лікування - ЦГЗ

 В Україні 90% пацієнтів із ВІЛ, які перебувають на замісній підтримувальній терапії (ЗПТ), отримують антиретровірусну терапію (АРТ).

Як повідомляє Центр громадського здоров'я (ЦГЗ), участь осіб, що живуть із ВІЛ, у програмі ЗПТ "значно підвищує їх прихильність до АРТ і сприяє кращому охопленню терапією людей, котрі вживають наркотики ін'єкційно".

При цьому із ВІЛ-позитивних осіб, які вживають наркотики ін'єкційно, отримують АРТ тільки 38%. Водночас серед ВІЛ-позитивних осіб, які отримують ЗПТ, терапію від ВІЛ отримує більш як 90%.

За даними ЦГЗ, наразі в 13 регіонах України охоплено лікуванням понад 90% пацієнтів ЗПТ з ВІЛ-інфекцією, в дев'яти регіонах охоплено понад 80%, в трьох – менш як 80%.

Водночас у Києві, Одеській і Харківській областях більш як 98% пацієнтів, які перебувають на ЗПТ, також отримують АРТ.

У ЦОЗ нагадують, що в 2016 р. Україна приєдналася до ініціативи Fast-Track Cities, мета якої - до 2030 року подолати СНІД шляхом активної протидії епідемії у великих містах, де проживає близько 70% всіх ЛЖВ.

Для реалізації цієї стратегії вже в 2020 р. за рахунок впровадження прогресивних підходів до профілактики ВІЛ, доступу до лікування, підтримки пацієнтів та інформування населення має бути виконано цілі "90-90-90", зокрема 90% осіб, що живуть із ВІЛ, мають знати про свій ВІЛ-статус, 90% осіб, які знають про свій позитивний ВІЛ-статус, мають отримувати відповідне лікування і 90% осіб, які лікуються, повинні мати вірусне навантаження, яке не визначається.

Як повідомлялося, Держпрограма замісної підтримувальної терапії у 2018 році охопила 27,4% осіб, які перебувають на диспансерному обліку, або 3,8% від оціночної кількості споживачів опіоїдів.

За даними ЦГЗ, станом на 1 січня 2019 року послуги ЗПТ на базі 211 лікувально-профілактичних установ отримувало 11,385 тис. ос.

Кількість учасників ЗПТ у 2018 році порівняно із 2017 роком збільшилася на 221 ос. - до 1,196 тис. ос. Найвищі темпи розширення програми в Дніпропетровській, Запорізькій і Черкаській областях.

З кінця 2017 р. програма ЗПТ перейшла на фінансування за рахунок державного бюджету і повністю забезпечена препаратами, закупленими за державні кошти.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

До безоплатного зубопротезування для військовослужбовців і ветеранів можуть приєднатися ще 38 клінік

Мобільні медбригади ТЧХУ за місяць надали допомогу понад 2100 жителям віддалених місць Черкаської області

AstraZeneca вилучає з обігу вакцину проти COVID-19

В Україні не зафіксовано жодного випадку несприятливих наслідків після вакцинації проти COVID-19 - Кузін

Алгоритми ШІ можуть підвищити точність діагностики, але повноцінно замінити медика наразі не можуть - експерти

МОЗ підготувало всі нормативні акти для запуску роботи закону про медканабіс

Клініки ще семи європейських країн готуються приєднатися до програми міжнародного медичного партнерства

Фонд Порошенка купив кисневу барокамеру для лікування поранених і профінансував ремонт відділення

USAID запустив два проєкти відновлення медінфраструктури в Харківській і Запорізькій областях

53% відсотки опитаних українців вважають, що загроза здоров'ю від коронавірусу була перебільшена - опитування "Рейтингу"/Gallup Int.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА