Інтерфакс-Україна
13:51 16.03.2018

Захворюваність на туберкульоз в Україні в 2017 р. знизилася на 5%

1 хв читати
Захворюваність на туберкульоз в Україні в 2017 р. знизилася на 5%

Захворюваність на туберкульоз (ТБ) в Україні в 2017 році знизилася на 5,5% порівняно з 2016 роком, повідомив Центр громадського здоров'я при Міністерстві охорони здоров'я України на своєму сайті.

Так, у минулому році було зареєстровано 21,9 тис. первинних випадків захворювання проти 23,2 тис. у 2016 році.

"Зараз ми (Україна - ІФ) випереджаємо світову тенденцію щодо зниження (1,5%) захворюваністю на туберкульоз", - уточнили в центрі.

Водночас, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я близько 20% випадків ТБ в Україні залишаються недовиявленія.

Крім того, захворюваність на ТБ в Україні, як і раніше, удесятеро перевищує показники сусідніх країн. В європейському регіоні Україна посідає друге місце за поширеністю мультирезистентного туберкульозу (МРТБ), як серед повторних випадків захворювання, так і первинних.

Протягом останніх 10 років тенденцію до зростання демонструє також захворюваність на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ. Частина коінфекції в структурі первинних випадків туберкульозу і рецидивів становить 20% - таким чином, кожен п'ятий хворий на туберкульоз є ВІЛ-інфікованим, зазначається в повідомленні.

"Протягом останніх років знижується смертність від туберкульозу - на 8-10% щорічно. Це маркер сприятливого прогнозу щодо епідеміологічного стану захворюваності на ТБ", - зазначено в повідомленні.

Щорічно в країні від туберкульозу помирають близько 4 тис. осіб.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Для студентів-медиків і фармацевтів підготовка офіцерів запасу стане обов’язковою частиною навчання - Свириденко

Центр психосоціальної підтримки УЧХ відкрився у Чернівцях

Всеукраїнські студентські змагання з МГП відбулися у Києві

Мережа "Сінево" розширила покриття лабораторної діагностики за ПМГ ще на 5 регіональних центрів

Держбюджет-2026 передбачає 258,6 млрд грн на сферу охорони здоров'я

Хірурги з США і України в межах четвертої місії Vision for Ukraine запланували 30 реконструктивних операцій для українців з травмами обличчя

Понад 59% зареєстрованих у 2025р. ветеринарних препаратів в Україні - вітчизняного виробництва

Україна формує новий ринок пластичної хірургії та медтуризму – експерт

НСЗУ планує запровадити верифікацію за системою "Аркан" лікарів, які перебувають за кордоном

Під час контрактування на 2026р загальні медзаклади зможуть укладати з НСЗУ трирічні контракти – голова НСЗУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА