Інтерфакс-Україна
18:04 02.01.2025

Інститут Амосова з 2025 р. контрактуватиметься за ПМГ, консультації для пацієнтів із направленням безкоштовні

2 хв читати
Інститут Амосова з 2025 р. контрактуватиметься за ПМГ, консультації для пацієнтів із направленням безкоштовні

Держустанова "Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова" з 2025 року планує контрактуватися за кількома пакетами програми медгарантій (ПМГ), пацієнти з направленням отримують безоплатну консультативну допомогу, повідомили в інституті у відповідь на запит агентства " Інтерфакс-Україна".

"Після проходження процесу контрактування з Національною службою здоров'я України (НСЗУ) за всіма запланованими пакетами визначиться перелік послуг, які не покриватимуться ПМГ на 2025 рік. Відповідно до постанови Кабміну ці послуги надаватимуться на платній основі", - пояснили в інституті.

Одночасно наголошується, що НСЗУ, зокрема, опрацьовує подане інститутом контрактування за пакетом перехідного фінансування, передбаченого для інститутів системи Національної академії медичних наук України (НАМНУ), які входять до ПМГ.

В інституті наголосили, що наразі пацієнти-громадяни України отримують консультативну та лікувальну допомогу безоплатно за наявності електронного направлення та в межах наявного забезпечення медикаментами і виробами медичного призначення.

"Інформація про припинення надання безоплатних послуг, пов'язане з контрактуванням НСЗУ та входженням до ПМГ, не відповідає дійсності. Відтепер механізм отримання пацієнтом медичної послуги в клініках НАМН України буде такий самий, як і в інших установах, що вже кілька років контрактуються НСЗУ, оскільки вимоги пакетів ПМГ однакові для всіх закладів охорони здоров'я", - повідомили в інституті на запит "Інтерфакс-Україна".

Як повідомлялося, установи НАМНУ з 1 січня 2025 року входять до ПМГ, фінансування медпослуг здійснюватиметься НСЗУ, наукова діяльність фінансуватиметься за окремою статтею держбюджету. Держбюджет України на 2025 рік передбачає, що клініки системи НАМНУ в межах ПМГ отримають 4,5 млрд грн, які будуть спрямовані на лікувальну діяльність.

Для адаптації установ системи НАМНУ до нових умов у 2025 році в ПМГ передбачено перехідне фінансування в розмірі 4,8 млрд грн. Кошти будуть спрямовані на забезпечення безперебійного надання медичних послуг, включно із закупівлею медикаментів, перев'язувальних матеріалів та медичних виробів.

Крім того, для медзакладу системи НАМНУ в лютому 2025 року передбачено авансування тримісячної суми на закупівлю медвиробів і лікарських засобів, для забезпечення безперебійної діяльності закладів.

Станом на кінець грудня 2024 року можливість укладення договорів з НСЗУ підтверджено для 26 медзакладів системи НАМНУ, Національної академії наук та Держуправління справами.

ОСТАННЄ

Більшість українців довіряють вітчизняним виробникам ліків так само, як і іноземним - дослідження Gradus Research

Єдиний в Чорнобилі медцентр радикально зменшить перелік послуг внаслідок його перепідпорядкування - Атомпрофспілка

Україна і Бельгія домовились про розширення медичної програми "MEDEVAC"

Медичні бригади MSF в 2024 році провели більше тисячі операцій пацієнтам на прифронтових територіях

Дитяча мобільна бригада УЧХ на Рівненщині надала понад 2400 консультацій за рік

Близько 1 млн людей отримали психосоціальну підтримку УЧХ з початку повномасштабної війни - Доценко

Україна має подбати про стабільність власної системи лікарського забезпечення - президент АВЛУ

Україна приєдналася до договору про спільні з ЄС закупівлі медичних засобів захисту

Держлікслужба за підсумками перевірок у I кв. заборонила обіг 8 найменувань лікарських засобів

НСЗУ розпочала позаплановий моніторинг 6 медзакладів за пакетом меддопомоги при гострому інсульті

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА