Інтерфакс-Україна
16:04 19.11.2024

Зниження торговельних надбавок на ліки може обмежити асортимент аптек - думка

2 хв читати
Зниження торговельних надбавок на ліки може обмежити асортимент аптек - думка

Зниження торгових надбавок на ліки може обмежити асортимент аптек, вважає гендиректор ТОВ "Ново Нордіск Україна" Владислав Мороз.

"На наш погляд, ухвалення запропонованого проєкту постанови створить істотні ризики для пацієнтів через можливий дефіцит лікарських засобів, а також імовірне підвищення загального рівня цін", - сказав він агентству “Інтерфакс-Україна”.

Мороз зазначив, що "запропонована ініціатива може вплинути на асортимент аптек через складнощі у формуванні націнок і покритті витрат у ланцюжку постачання лікарських засобів від виробника до аптеки і пацієнта".

При цьому, за оцінкою Мороза, "особливо це може стосуватися ліків, які потребують спеціальних умов зберігання і транспортування (наприклад, дотримання певного температурного режиму, що додатково може ускладнюватися тривалими періодами відключення електроенергії)".

"Цей ризик також особливо стосується життєво важливих препаратів для пацієнтів із хронічними захворюваннями, таких як цукровий діабет і серцево-судинні захворювання", - сказав він.

Мороз зазначив, що проєкт постанови активно обговорюється на рівні торговельних асоціацій з метою визначення впливу на фармацевтичний ринок.

Як повідомлялося, МОЗ розробило проєкт урядової постанови, який пропонує вже з 1 січня 2025 року зменшити торговельну надбавку на препарати вартістю 100-500 грн із 20% до 13%, вартістю 500-1000 грн - із 15% до 7,5%, а понад 1000 грн - із 10% до 3,5%. При цьому МОЗ зазначило, що учасники фармринку висловилися за необхідність знизити можливі ризики у зв'язку з регулюванням цін, а саме дефіциту певних лікарських засобів, розвитку тіньової економіки та закриття аптек.

Деякі учасники фармринку прогнозують, що ухвалення цієї ініціативи призведе до зниження роздрібного асортименту лікарських засобів і зникнення з українського ринку низки препаратів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Для студентів-медиків і фармацевтів підготовка офіцерів запасу стане обов’язковою частиною навчання - Свириденко

Центр психосоціальної підтримки УЧХ відкрився у Чернівцях

Всеукраїнські студентські змагання з МГП відбулися у Києві

Мережа "Сінево" розширила покриття лабораторної діагностики за ПМГ ще на 5 регіональних центрів

Держбюджет-2026 передбачає 258,6 млрд грн на сферу охорони здоров'я

Хірурги з США і України в межах четвертої місії Vision for Ukraine запланували 30 реконструктивних операцій для українців з травмами обличчя

Понад 59% зареєстрованих у 2025р. ветеринарних препаратів в Україні - вітчизняного виробництва

Україна формує новий ринок пластичної хірургії та медтуризму – експерт

НСЗУ планує запровадити верифікацію за системою "Аркан" лікарів, які перебувають за кордоном

Під час контрактування на 2026р загальні медзаклади зможуть укладати з НСЗУ трирічні контракти – голова НСЗУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА