16:27 02.10.2023

"ДТЕК ВДЕ" завершив установлення Statcom на трьох своїх станціях у рамках синхронізації ОЕС України з ENTSO-E

2 хв читати
"ДТЕК ВДЕ" завершив установлення Statcom на трьох своїх станціях у рамках синхронізації ОЕС України з ENTSO-E

Компанія "ДТЕК ВДЕ" завершила на своїх підприємствах процес додаткового налаштування пристроїв компенсації реактивної потужності (Statcom), покликаних вирішити питання демпфування низькочастотних коливань (POD - power oscillation damping) у мережі ОЕС України, що було однією з умов її синхронізації з ENTSO-E.

Як пояснюється на сайті ДТЕК у понеділок, забезпечити виконання цієї умови вдалося завдяки додатковій активації функції POD на Statcom, установлених на трьох електростанціях "ДТЕК ВДЕ".

Там зазначили, що це перший досвід для України, а працівники "ДТЕК ВДЕ" отримали унікальну експертизу встановлення та використання новітнього обладнання.

За словами генерального директора "ДТЕК ВДЕ" Олександра Селищева, наведеними в релізі, компанія інвестувала в установку інноваційного обладнання власні кошти.

Він зазначив, що в перспективі це сприятиме розширенню експортних можливостей України в мережі ENTSO-E на 730 МВт (наразі технічна можливість для експорту з об'єднаних у рамках інтеграції з ENTSO-E систем України/Молдови до Європи становить 400 МВт - ЕР).

"Додаткові 730 МВт - це велике підґрунтя для збільшення експортних надходжень України, коли буде можливість такі обсяги електроенергії продавати", - наголосив Селищев.

У компанії додали, що 22 вересня "ДТЕК ВДЕ" отримала погодження звітів щодо активації функції POD на пристроях Statcom з боку НЕК "Укренерго" та ENTSO-E.

У релізі наголошується, що в процесі активації функції використовували також інноваційне програмне забезпечення, яке розробляли фахівці "ДТЕК ВДЕ" спільно з інженерами заводів-виробників цього обладнання.

Там уточнили, що раніше польський науково-дослідний інститут Institute of Power Engineering Gdansk Division дослідив вплив пристроїв Statcom на станції "ДТЕК ВДЕ" і підтвердив позитивний вплив на можливість збільшення експорту потужності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Перший аукціон на будівництво нових потужностей ВДЕ до 100 МВт може відбутися вже цього року - голова енергокомітету

Реалізація Дорожньої карти розвитку ВДЕ від Energy Community могла б прискорити "зелений" розвиток - голова АСЕУ

Норвезька компанія побудує в Естонії гігантську морську ВЕС на 1560 МВт

Шурма: Ми розблокуємо фінансування проєктів відновлюваної енергетики та проєктів металургії із "зеленої" сталі

ВДЕ ще не отримували оплати за механізмом ринкової премії - директор профільного напряму KNESS Group

Сонячні електростанції буде встановлено на 270 українських медзакладах України до кінця нинішнього року - Комітет Ради

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

Байден повідомив про виділення $7 млрд на сонячну енергетику

Україні потрібні альтернативні джерела енергії - Зеленська

Мінагрополітики: Усі контрольовані Україною землі будуть засіяні, про скорочення не йдеться

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА