Інтерфакс-Україна
19:08 11.04.2023

ВР підтримала створення Фонду декарбонізації

2 хв читати
ВР підтримала створення Фонду декарбонізації

Верховна Рада України підтримала створення Державного фонду декарбонізації та енергоефективної трансформації.

Відповідне рішення закріплено в ухваленому у вівторок законі (законопроєкт №8433) про внесення змін до розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України в частині використання коштів із рахунків на підтримку України.

Згідно з картою законопроєкту, депутати підтримали внесену до нього народним депутатом Андрієм Мотовиловцем ("Слуга народу") правку, яка передбачає створення такого фонду.

"Фонд створено за європейським принципом - "забруднювач платить", який, відповідно до Регламенту ЄС про управління енергетикою та кліматичними діями, передбачає цільову спрямованість екологічних податків на енергоефективність і декарбонізацію і застосовується у 21 країні ЄС", - прокоментували в Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження.

Як пояснило агентство у своєму релізі, акумульовані у фонді кошти спрямують виключно на фінансування програм і заходів з енергоефективності, зокрема на державні цільові програми у сфері енергоефективності, використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, декарбонізацію. Крім того, ці кошти спрямують на компенсації, здешевлення кредитів і лізингових зобов'язань, залучених фізичними та юридичними особами на енергоефективні заходи, енергосервіс, "зелені" проєкти, скорочення викидів СО2, а також на виконання боргових зобов'язань за запозиченнями, отриманими державою на реалізацію інвестиційних проєктів у сфері енергоефективності, відновлюваної енергетики, декарбонізації.

"Створивши цей фонд, Україна зробила ще один вагомий крок, що наближає інтеграцію до ЄС та повоєнне відновлення. Це рішення сприятиме досягненню спільної з ЄС мети - енергонезалежність і безвуглецевий розвиток", - зазначила голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва, слова якої наводяться в релізі.

За її словами, в Україні буде постійне джерело коштів для впровадження енергоефективних заходів населенням, бізнесом, місцевою владою.

Як повідомлялося, наприкінці 2020 року Міністерство енергетики заявляло про необхідність створення Фонду декарбонізації з фінансуванням за рахунок частини податку на викиди вуглекислого газу, який зараз спрямовують до загального фонду бюджету. Як зазначало Міненерго, кошти фонду спрямовуватимуть виключно на проєкти задля скорочення викидів СО2, що мають енергоефективний, екологічний і соціальний ефекти.

Планувалося, що його адміністрування здійснюватиме Держенергоефективності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Проєкт 1,5 ГВт ВЕС на Закарпатті займе до 5 років – СЕО "Вітряні парки України"

У виробника вітротурбін "ФВТ" та на зведенні ВЕС на Закарпатті вже працює майже 20% місцевого населення – СЕО

Біометан з України конкурентоспроможний, але є низка загроз цьому – енергоексперт Занєвич

Глава Міндовкілля: Оновлена СНВР фокусується на відновлені екосистем, ВДЕ та інноваційних технологіях

ВДЕ-генерація в Україні освоїла менше 10% придатних для неї територій – топ-менеджер Ощаду

Потужність офшорних вітряків у світі зросте на 19 ГВт у 2025 році - Rystad

ЄК допоможе Україні в закупівлі природного газу та розвитку відновлюваних газів – пакет підтримки

Vitagro експортувала першу партію біометану приблизно 68 тис. куб. м в Німеччину – компанія

Енергомитниця оформила першу декларацію для експорту біометану

"Укренерго" може спрямувати на борги на БР та перед виробниками "зеленої" е/е 12-13 млрд грн – глава компанії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА