18:04 12.06.2024

Україна очікує від ЄСПЛ визнання існування порушень прав людини з боку РФ

2 хв читати

Заступник глави Офісу президента України Ірина Мудра представила українську делегацію у Страсбурзі на усних слуханнях по суті в міждержавній справі "Україна та Нідерланди проти Росії" в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ).

Як повідомляє пресслужба президента, цей позов стосується порушень прав людини з боку РФ з початку збройної агресії 2014 року.

Заступниця глави ОП наголосила, що російська агресивна поведінка порушує всі основні принципи міжнародного права. Водночас уряд України продемонстрував це доказами під час провадження у міждержавній справі.

"Численні міжнародні спостерігачі та ЄСПЛ дали оцінку таким діям і відзначили небажання російської влади фіксувати такі масові та систематичні порушення прав людини. Російська мета цієї війни вже неодноразово була чітко заявлена російською владою і очевидна з її моделі поведінки - Росія хоче знищити й асимілювати українців, знищити суспільний порядок Європи та підірвати світовий порядок", - зазначила Мудра.

За результатами усних слухань уряд України очікує, що ЄСПЛ визнає існування порушень прав людини з боку РФ і перейде до етапу щодо справедливої сатисфакції.

Українську делегацію на слуханнях також представили уповноважена у справах ЄСПЛ Маргарита Сокоренко та представники Секретаріату уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Міністерства юстиції України.

"Також у цій справі 26 держав представлені як треті сторони. Ця кількість, а також кількість скарг і масштаби позову є безпрецедентними в історії розгляду ЄСПЛ категорії міждержавних справ", - наголошується в повідомленні.

У пресслужбі президента нагадують, що 25 січня 2023 року Європейський суд ухвалив рішення про прийнятність цієї справи і в такий спосіб уперше серед зарубіжних судових органів встановив, що території на сході України були окуповані Росією з 11 травня 2014 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський прибув до резиденції прем'єра Великої Британії та подякував йому за підтримку України - BBC

Мінкультури внесло ще одного російського музиканта до переліку осіб, які загрожують нацбезпеці

САП: Викриття організаторів корупційного злочину має бути умовою для угоди про визнання провини

Microsoft вдалося відновити роботу частини сервісів

В Україні провели спецоперацію з викриття учасників розкрадання бюджетних коштів для ЗСУ, повідомлено підозри 30 службовцям - Офіс генпрокурора

Організації, які постраждали в Україні від збою в системі Microsoft, повністю або частково відновили роботу - Держспецзв'язку

В УКРАЇНІ ПРОВЕЛИ СПЕЦОПЕРАЦІЮ З ВИКРИТТЯ УЧАСНИКІВ РОЗКРАДАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ ДЛЯ ЗСУ, ПОВІДОМЛЕНО ПІДОЗРИ 30 СЛУЖБОВЦЯМ - ОФІС ГЕНПРОКУРОРА

Керівника одного з господарських підрозділів ЗСУ на Львівщині підозрюють у незаконному збагаченні

"Укренерго" підвищила надійність енергопостачання Криворізького енерговузла після відновлення атакованого РФ обладнання

Євросоюз виділив "Укренерго" грант EUR100 млн на відновлення і захист об'єктів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА