14:18 31.05.2024

Україна та Норвегія підписали безпекову угоду

2 хв читати
Україна та Норвегія підписали безпекову угоду

У Стокгольмі президент України Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку, повідомляє пресслужба глави української держави.

"Цього року Норвегія надасть Україні щонайменше 13,5 млрд норвезьких крон (близько 1,2 млрд євро) військової допомоги. Загалом у довгострокову Програму Нансена з підтримки України Норвегія заклала майже 6,4 млрд євро на 2023–2027 роки. Норвезька підтримка України триватиме впродовж усього терміну дії угоди. Разом із союзниками Норвегія допомагатиме Україні розвивати спроможності у сфері сучасних бойових літаків і вже фіксує чітку готовність передати винищувачі F-16", - зазначено в повідомленні.

Крім того, Норвегія зробить вагомий внесок у розвиток морських спроможностей у Чорному й Азовському морях, продовжить надавати системи NASAMS, а також обладнання до них і навчатиме фахівців.

Україна та Норвегія також працюватимуть над поглибленням оборонно-промислового співробітництва.

Невійськові блоки угоди стосуються підтримки Української формули миру, санкцій, відшкодування збитків, притягнення агресора до відповідальності, а також допомоги в економічному відновленні, гуманітарному розмінуванні, захисті критичної інфраструктури та боротьбі з російською пропагандою. Норвезькі лікарні й надалі надаватимуть допомогу українцям.

"Безпекова угода є вираженням сильної політичної прихильності Норвегії. Ми підтримуємо Україну в її оборонній боротьбі. Норвегія продовжує надавати велику військову та цивільну підтримку", - прокоментував Гар Стере, повідомляє пресслужба уряду Норвегії.

Зазначається, що Норвегія підтримуватиме Україну на шляху до повної інтеграції в євроатлантичну спільноту та майбутнього членства в ЄС і НАТО. Україна, зі свого боку, зобов'язується продовжити комплексну реформаторську роботу на шляху до цього.

"Разом із нашими північними союзниками та іншими союзниками й партнерами наша мета полягає в тому, щоб Україна стала вільною, демократичною країною, яка добре функціонує", - наголосив прем'єр-міністр.

Норвегія - 15-та країна, з якою укладено двосторонню угоду про безпеку на виконання положень Вільнюської декларації G7. Раніше Україна підписала документи з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією та Ісландією.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЄС і Китай планують консультації щодо підвищення ставок європейського ввізного мита на імпорт електромобілів

Президент Польщі Дуда під час візиту до Китаю обговорить питання безпеки в Європі, зокрема війну в Україні

Американський авіаносець "Ейзенхауер", який протистояв атакам хуситів, покине Червоне море

По всій лінії фронту відбулося понад 120 боїв, на покровському напрямку ворог атакував 38 разів - Генштаб

Зеленський про військову допомогу: Ми вдячні за затверджені пакети, але вони нам потрібні повністю і на полі бою - без затримок

Пакети військової допомоги від союзників поступово скорочують розрив між спроможностями українських та російських сил, та треба більше ППО і різних засобів ураження далекого радіусу дії - Гаврилюк

РФ щодня скидає близько сотні КАБів на позиції українських військ - перший заступник міністра оборони України

Унаслідок обстрілу в Херсоні поранено двох чоловіків - ОВА

У Харкові 18 постраждалих - мер

У Львівській області пройшла сильна гроза, на автошляхах повалено дерева, у Львові частково не працює електротранспорт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА