Інтерфакс-Україна
16:17 07.05.2024

Обвинувачення обох сторін про застосування хімічної зброї в Україні недостатньо обґрунтовані - ОЗХЗ

1 хв читати
Обвинувачення обох сторін про застосування хімічної зброї в Україні недостатньо обґрунтовані - ОЗХЗ

Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) прокоментувала заяви про застосування хімічної зброї під час російського вторгнення в Україну, зазначивши, що наявні обвинувачення недостатньо обґрунтовані.

"Секретаріат Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) відстежує ситуацію на території України від початку війни в лютому 2022 року у зв'язку з обвинуваченнями у використанні токсичних хімікатів як зброї. І Російська Федерація, і Україна обвинуватили один одного і повідомили Організації про це... Інформація, надана Організації обома сторонами, а також інформація, наявна в розпорядженні Секретаріату, недостатньо обґрунтована", - зазначено в заяві.

В ОЗХЗ наголосили, що проте ситуація залишається нестабільною і вкрай тривожною щодо можливого відновлення використання токсичних хімікатів як зброї.

Раніше, 1 травня, США оголосили, що вони запровадили нові заходи щодо Російської Федерації за її повномасштабну війну і застосування хімічної зброї проти України, зокрема за використання нею хлорпікрину, а також засоби боротьби з масовими заворушеннями як метод ведення війни.

У свою чергу Російська Федерація заперечує застосування такої зброї.

В ОЗХЗ нагадали, що для проведення будь-яких дій, що стосуються обвинувачень у використанні токсичних хімікатів як зброї, необхідно офіційно звернутися до Секретаріату ОЗХЗ з проханням про проведення такої діяльності з боку держав-учасниць.

"Досі Секретаріат не отримував таких запитів про дії", - зазначили в організації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МВФ та Україна погодили перегляд програми розширеного фінансування – Свириденко

Сибіга: всі 27 країн ЄС схвалили позицію щодо відкриття першого переговорного кластера для України

Міносвіти затвердило програму профільної середньої освіти за професійним спрямуванням

Росіяни атакували ферму на Сумщині, поранені п'ятеро працівників і загинула худоба

Зеленський: Відкриття першого переговорного кластера з ЄС матиме важливе політичне значення для України

Зеленський підписав закон про вилучення російської зі списку мов, захищених Європейською хартією регіональних або міноритарних мов

США та Іран узгодили остаточну версію меморандуму, триває робота над наступними етапами – прем'єр-міністр Пакистану

Майже третина українців проживає не за місцем реєстрації – дослідження ОПОРИ

PlayCity пропонує запровадити відкритий конкурс на обрання посади керівника агентства

Ворог атакував ТЕС ДТЕК та вбив одного працівника

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА