12:41 30.01.2024

Україна піднялася в Індексі сприйняття корупції від Transparency International на 104-те місце

3 хв читати
Україна піднялася в Індексі сприйняття корупції від Transparency International на 104-те місце

Оцінку рівня боротьби України з корупцією в щорічному Індексі сприйняття корупції (СРІ) покращено на три бали - до рекордно високих в історії країни 36 балів зі 100 можливих, що дало змогу Україні піднятися зі 116-го на 104-те місце в рейтингу зі 180 країн, ідеться у звіті антикорупційної організації Transparency International.

"Україна продемонструвала непоганий результат цього року і прогресивну динаміку за десять років. Наразі ми вже доросли до показників країн-кандидатів до ЄС... Ми побудували антикорупційну екосистему з нуля і вже маємо реальні вироки за топкорупцію, але нам усе ще потрібно багато працювати, щоб наздогнати показники країн ЄС", - наведено в повідомленні слова виконавчого директора Transparency International Андрія Боровика.

Водночас він зазначив, що якщо випадки тиску на журналістів і представників громадськості й надалі триватимуть, якщо влада втручатиметься в різні сфери держуправління, а корупційні скандали, пов'язані з обороною, не вщухатимуть, Україна зможе дуже швидко втратити свої досягнення.

Згідно з дослідженням, зростання України на 3 бали - один із найкращих результатів за минулий рік у світі. Також Україна стала однією з 17 країн у нинішньому СРІ, які продемонстрували свій найкращий показник за весь час.

Згідно з дослідженням, стільки ж балів мають Алжир, Бразилія та Сербія. На один бал Україну випередили Албанія, Аргентина, Білорусь, Гамбія, Ефіопія та Замбія.

Світовими лідерами Індексу сприйняття корупції 2023 року є Данія з 90 балами, Фінляндія - 87, Нова Зеландія - 85 і Норвегія - 84 бали.

Серед аутсайдерів у цьогорічному дослідженні - Сомалі (втратило 1 пункт і з 11 балами посідає останнє 180 місце), Південний Судан, Сирія та Венесуела, які набрали по 13 балів і розділяють 177 сходинку.

У Transparency International наголосили, що таких результатів Україна змогла досягти завдяки зосередженню уваги на реформах системи правосуддя, з огляду на реструктуризацію органів судового самоврядування та підвищення незалежності судової влади.

"Зусилля зі зміцнення потенціалу та незалежності його антикорупційного агентства (НАБУ) та органу антикорупційного переслідування (САП) - у поєднанні з національною стратегією з боротьби з корупцією та її комплексною програмою реалізації - забезпечили міцне підґрунтя для постійної боротьби з корупцією. Прогрес також підтверджується активною участю громадянського суспільства, наприклад підтвердженням вимоги державних чиновників подавати електронні декларації про свої активи", - вважають в організації.

У Transparency International також додали, що державні закупівлі в Україні залишаються значною мірою конкурентними та отримують визнання Світового банку, а зусилля уряду, особливо в галузі відновлення, відіграли важливу роль у посиленні підзвітності та контролю.

Попри ці поліпшення, існування значної кількості справ про корупцію на високому рівні залишається серйозною проблемою. Зусилля уряду у боротьбі з корупцією на вищому рівні, зокрема за допомогою звільнень і кримінальних розглядів, демонструють його прихильність до вирішення цієї проблеми. У дослідженні йдеться про те, що це також показує, що наявні системи функціональні й здатні виявляти такі випадки. Однак вони наголошують на поточних проблемах і необхідності вжиття стійких і комплексних антикорупційних заходів для України, щоб домогтися повної реформи та європейської інтеграції.

Заступник міністра економіки Олексій Соболєв позитивно оцінив такі результати, і поставив за мету на наступні десять років додати ще 11 балів у цьому рейтингу.

"Мені здається це дуже добрий результат і гарна відповідь всім на закиди про те, як тут все з цим погано. Щоб бути взагалі лідерами в світовій боротьбі з корупцією за останні 10 років, то потрібно було б додати ще 5 балів, як у Узбекистану. Тоді у нас був би індекс зараз не 36 балів, а 41, як у Косово, Південної Африки чи у В'єтнаму. Це до того, щоб мати розумні реалістичні очікування", - написав він у фейсбуці.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Справу про хабар проти працівниці Південного кладовища Києва передано до суду

У США прогнозують цього тижня зростання небезпеки поширення пожеж у південній Каліфорнії

ЄС виділяє Україні новий пакет гуманітарної допомоги на суму EUR148 млн

Нацполіція викрила ворожого агента, який із в'язниці координував підпали автомобілів силовиків

ГУР розпочинає оприлюднення даних російських виробників дронів й іноземного обладнання, яке вони використовують

Суд постановив надати додатковий захист обвинуваченому в убивстві Фаріон

Найближчими днями в Україні трохи похолодає, на дорогах ожеледиця

Литва відправить в Україну 4500 безпілотників цього тижня - міністр оборони

Правоохоронці затримали киянку, яка фотографувала блокпости біля Ради напередодні обстрілу урядового кварталу

У Львові розпочалося судове засідання у справі про вбивство Ірини Фаріон

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА