20:01 28.11.2023

Вивчення Голодомору в Україні буде включено в курс історії Канади для 10 класу

2 хв читати
Вивчення Голодомору в Україні буде включено в курс історії Канади для 10 класу

Уряд провінції Онтаріо ухвалив рішення щодо включення вивчення Голодомору 1932-33 років до курсу історії Канади для 10 класу з вересня 2025 року, повідомив міністр освіти Канади Стівен Лечче під час пресконференції в понеділок.

"Зростання екстремізму, зокрема комунізму та марксизму, є прямою загрозою для нашої демократії, соціальної згуртованості й цінностей канадців. Я сповнений рішучості посилити освіту, зокрема шляхом включення до програми 10 класу з історії Канади обов'язкового вивчення жахів переслідування українців під час Голодомору. Це допоможе учням ніколи не бути сторонніми спостерігачами таких жахіть, зрозуміти небезпеку тоталітаризму й захистити фундаментальні канадські цінності свободи й демократії від комуністичного екстремізму", - наводить слова Лечче пресслужба Канадсько-української фундації.

Канада стала першою країною у світі, яка визнала 2008 року Голодомор геноцидом українців. У 2014 році Канадсько-українська фундація розробила Національний інформаційний тур про Голодомор, щоб сприяти освіті й підвищенню обізнаності канадців про жорстоку кампанію Йосипа Сталіна проти української ідентичності в 1932-1933 роках.

Голова правління КУФ Віктор Гетьманчук констатував важливість включення вивчення Голодомору до освітньої програми й подякував уряду Онтаріо за підтримку в розмірі $400 тис. для продовження Національного туру та його основного компонента – мобільного класу з вивчення Голодомору.

"Це дасть змогу мобільному класу подорожувати школами провінції та залучати учнів 6-12 класів до експериментального навчання. На сьогодні в мобільному класі вже прослухали лекції про Голодомор понад 70 тис. осіб у всій Канаді, що навчаються у більш ніж 500 канадських школах", - повідомив Гетьманчук.

Канадсько-українська фундація - національний благодійний фонд, заснований 1995 року на 18-му Конгресі українців Канади з метою координації, розроблення, організації та реалізації проєктів допомоги канадців Україні та іншим організаціям у Канаді.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін затвердив порядок проведення базової загальновійськової підготовки здобувачів вищої освіти та поліцейських

Кабмін дозволив військовим частинам ЗСУ госпдіяльність із виробництва повітряних і космічних літальних апаратів

Кабмін схвалив експериментальний проєкт із захисту інформації в системі управління логістичним забезпеченням Міноборони

Кабмін пропонує надати уряду повноваження щодо визначення чисельності персоналу кримінально-виконавчої служби й таборів для військовополонених

Програма "єОселя" має сфокусуватися на первинному ринку - Свириденко

Кабмін виділив 1 млрд грн субвенції на закупівлю шкільних автобусів - Шмигаль

На покровському та курахівському напрямках ворог зосередив найбільшу кількість своїх штурмових підрозділів зі складу восьми ударних бригад - ОСУВ "Хортиця"

Російські окупанти почали штурмувати Часів Яр із торецького напрямку – ОСУВ "Хортиця"

Зеленський призначив О.Морозова начальником УДО - указ

Усі учасники основних сесій НМТ отримають результати на своїх інформсторінках до 2 липня - УЦОЯО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА