18:48 20.11.2023

Майже кожен другий ветеран вважає, що суспільство не поважає його, а держава не виконує своїх зобов'язань

2 хв читати
Майже кожен другий ветеран вважає, що суспільство не поважає його, а держава не виконує своїх зобов'язань

Частка українських ветеранів, переконаних у відсутності поваги до них з боку суспільства, зросла з 25,4% до 44,1% з лютого до жовтня поточного року, свідчать результати чергового онлайн-опитування "Портрет ветерана", представленого Українським ветеранським фондом (УВФ) Міністерства у справах ветеранів України в понеділок.

Відповідаючи на запитання, чи виконує сьогодні держава свої зобов'язання перед ветеранами, 44,6% респондентів відповіли негативно, лише 18,8% позитивно. З лютого відсоток ветеранів, які вважають, що держава абсолютно не виконує своїх зобов'язань перед ними, зріс удвічі (з 8,3% до 21,4%), повідомляють у пресслужбі УВФ.

"Різниця в результатах, яку ми відстежуємо, свідчить про стигматизацію образу ветерана. Коли розпочинається стигматизація (а вона вже почалася), з нею потрібно оперативно працювати. Пояснювати суспільству, що образ ветерана не єдиний. Ветерани всі різні, а проблеми індивідуальні. І їх потрібно вирішувати разом. Наприклад у тісній співпраці з громадянським суспільством, як це працює у США", - зазначила в.о. виконавчого директора УВФ Руслана Величко-Трифонюк.

У пресслужбі фонду зазначають, що поточне опитування засвідчило актуальність для ветеранів таких ризиків як: проблеми з фізичним здоров'ям і труднощі з отриманням медичної допомоги - 55,2% респондентів; психоемоційна нестабільність - 53,8%; відсутність інклюзивного простору та адаптованого робочого місця для осіб з інвалідністю - 53,2%; нерозуміння суспільства - 46,6%; проблеми з оформленням соціальних пільг - 44,5%; відсутність роботи - 42,5%. Переважно малоймовірною респонденти вважають появу таких явищ, як порушення законів, участь у злочинності - 36,6% та самогубства - 29,1%.

Однією з найпоширеніших потреб ветеранів у цивільному житті залишається необхідність працевлаштування. За результатами опитування аналітики УВФ помітили стійку невпевненість у поверненні до свого робочого місця після демобілізації.

"Судячи з цифр систематичних опитувань, дедалі більше громадян звертаються за державними послугами, оцінюють їх якість із різних позицій. Висока якість послуг має бути нормою для держави... Маємо створити комплексну реформу законодавства у сфері ветеранських політик, впроваджувати глобальні та локальні проєкти", - зазначив радник міністра у справах ветеранів України Олексій Тарабукін.

"Наразі у громадах завдяки помічникам ветерана ми бачимо два ключові запити. По-перше, це підтримка ветеранів, які проходять лікування та реабілітацію в шпиталях... По-друге, це комунікація в громадських просторах щодо потреб і запитів ветеранів та членів їхніх родин. Це дослідження є навігатором про те, як виходити на індивідуальну політику ветерана та реальні можливості громади", - зазначила заступниця директора департаменту цифрового розвитку та трансформацій Мінветеранів Надія Адаменко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Боррель вважає, що не час скорочувати підтримку України

За час війни декларація Стефанчука змін не зазнала

Демонтовані пам'ятники Щорсу і Пушкіну не стали частиною Державного музейного фонду - Білоцерковець

Через нічну атаку відключено низку споживачів у Києві, загалом через різні причини без світла майже 500 населених пунктів України - Міненерго

Відновлюється блокування кордону зі Словаччиною - Держмитслужба України

Кива був однією з пріоритетних цілей СБУ, його ліквідація є сигналом для всіх зрадників - джерело

У Миколаєві затримали ворожого агента, який збирав розвіддані для підготовки нових ракетних ударів

Боррель сподівається, що єдність ЄС щодо України на майбутньому саміті не буде порушено

Збиті дрони пошкодили приміщення агропідприємств у Куцурубській і Снігурівській громадах, а також приватні будинки в Очаківській громаді

ООН закликає виділити $46 млрд на гуманітарну допомогу у 2024 р. у зв'язку із загостренням військових дій - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА