19:14 22.06.2023

ПАРЄ закликала держави з активами РФ створити міжнародний механізм компенсації для компенсації Україні шкоди, завданої агресією РФ, - резолюція

2 хв читати
ПАРЄ закликала держави з активами РФ створити міжнародний механізм компенсації для компенсації Україні шкоди, завданої агресією РФ, - резолюція

Парламентська асамблея Ради Європи закликала держави, у віданні яких перебувають активи Російської Федерації, створити міжнародний механізм компенсації, щоб використати конфісковані активи для невідкладної компенсації військової шкоди Україні.

Про це йдеться в резолюції "Політичні наслідки агресії Росії проти України", ухваленій на пленарному засіданні ПАРЄ у Страсбурзі в четвер.

ПАРЄ також запропонувала державам-членам Ради Європи оголосити приватну військову компанію "Вагнер" і армію Кадирова терористичними організаціями та притягти до відповідальності всі військові та воєнізовані угруповання, які беруть участь в агресії Кремля проти України.

Окрім цього, ПАРЄ закликала країни, що беруть участь у створенні реєстру збитків, уточнити в правилах реєстру положення, згідно з яким він поширюється також на діяння, що вчиняють приватні військові формування, воєнізовані формування, що воюють на боці Російської Федерації, зокрема ПВК "Вагнер" та армію Кадирова.

У резолюції наголошується, що 45 держав і Європейський Союз уже приєдналися або заявили про свій намір приєднатися до угоди про реєстр шкоди, заподіяної агресією Російської Федерації проти України. ПАРЄ також запропонувала приєднатися до угоди якомога більшій кількості країн.

ПАРЄ закликала держави-члени основної групи з заснування Спеціального трибуналу у справі про злочин агресії проти України прискорити переговори щодо створення Спеціального міжнародного кримінального трибуналу та закликала інші держави приєднатися до основної групи.

ПАРЄ підтримала розслідування Міжнародним кримінальним судом злочинів Росії в Україні та закликала всі держави-учасниці Римського статуту втілити в життя видані МКС ордери на арешт. ПАРЄ також попросила МКС виписати ордери на арешт членів і лідерів ПВК "Вагнер" і армії Кадирова.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський обговорив реалізацію Формули миру з президентом Чилі

Віцепрезидентка США: Підтримка України - наш стратегічний інтерес, а не благодійність

Кулеба у Швейцарії зустрівся з віцепрем'єр-міністром, міністром закордонних справ Іраку

Генштаб ЗСУ: на покровському напрямку тривають дев'ять боїв - у районах Новоолександрівки, Калинового, Новоселівки Першої

Командир "Азову" привітав своїх бійців зі зняттям заборони США на передання зброї

Єрмак: комюніке Саміту миру буде відкритим, країни зможуть приєднатися до нього, офіційно заявивши про свою позицію

Ми готові до будь-яких ідей встановлення миру від країн, які поважають наш суверенітет і територіальну цілісність, - Єрмак

На Саміті миру у Швейцарії вдалося в підсумку об'єднати 101 країну та міжнародну організацію - Зеленський

Унаслідок ворожого обстрілу з РСЗВ села в Харківській області постраждав мирний житель - прокуратура

Єрмак: Кількість країн, які прибули на Саміт миру, - це вже великий успіх

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА