Інтерфакс-Україна
16:04 06.04.2023

Український проєкт Before the Future візьме участь у Венеційській бієнале архітектури-2023 (уточнено)

2 хв читати
Український проєкт Before the Future візьме участь у Венеційській бієнале архітектури-2023 (уточнено)

(у другому абзаці уточнено прізвище куратора)

Український проєкт Before the Future ("Перед майбутнім") буде представлено на Венеційській бієнале архітектури-23, повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.

Як повідомляється у телеграм-каналі Мінкультури, кураторами українського проєкту виступають Ірина Мірошникова, Олексій Петров, Борис Філоненко.

Венеційська бієнале (La Biennale di Venezia) – одна з провідних виставок, кожні парні роки проходить художня, а непарними – архітектурна. Відповідно до її правил, компетентний урядовий орган країни-учасниці призначає комісара, що належить до відповідного органу влади, або уповноваженої держустанови, яка представляє країну.

Як повідомлялося, комісаром українського павільйону на міжнародній виставці Biennale Architettura 2023: The Laboratory Of The Future, що триватиме з 20 травня до 26 листопада 2023 року, призначено голову Державного агентства розвитку туризму України Мар'яну Олеськів.

Україна регулярно представлена на мистецькій бієнале у Венеції, за процедурні питання відповідає Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП). Однак, як констатується у відповіді Мінвідновлення, на архітектурній бієнале вона не була представлена із власним національним продуктом, що "в свою чергу негативно позначається на іміджі нашої країни у сфері архітектури".

Минулого року тривала робота щодо передання повноважень із формування проєкту від Мінрегіону до МКІП. На запит агентства "Інтерфакс-Україна" у пресслужбі МКІП відповіли, що проведено роботу з розробки нормативно-правових проєктів актів, згідно з якими мало відбуватися формування складу комісії для конкурсного відбору куратора/кураторської групи. Зокрема, було розроблено та направлено наприкінці минулого року на погодження до Мінрегіону проєкт Порядку конкурсного відбору куратора/кураторської групи для подання національного архітектурного проєкту на Міжнародній архітектурній виставці – Венеційській бієнале. Однак повноваження щодо формування продукту для міжнародної виставки збережені за Мінрегіоном, який після реорганізації увійшов до складу Мінвідновлення, і менш як за два місяці було призначено комісара павільйону.

"Інтерфакс-Україна" направив запит комісару павільйону, Мар'яні Олесків із проханням підтвердити чи спростувати озвучені Мінкультом імена кураторів павільйону держави Україна на бієнале.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп анонсував розробку плану щодо власності на Гренландію, який втішить НАТО

У Києві презентували книгу "Острів ГУР. Таємниці. Операції. Війна" про діяльність української воєнної розвідки

Трамп поскаржився, що Україна й РФ почергово виявляються не готові завершити війну

Сили оборони відбили з початку доби 102 ворожі атаки - Генштаб

Україна веде переговори з інвесторами в США щодо проєктів, дотичних до військових технологій - Качка

Водопостачання в Києві відновлено, теплопостачання – не повністю – Шмигаль

Свириденко: Нідерланди надають додаткову допомогу у EUR23 млн на підтримку енергетики України

Угода про процвітання узгоджена на технічному рівні – віцепрем’єр

Кількість знищених посилок та вантажів внаслідок удару по терміналу "Нової пошти" на Харківщині 13 січня сягнула 3 тис., а сума збитків - близько 9,5 млн грн

Буданов про мирний процес: Ми рухаємося; стриманий оптимізм - це той термін, який би я використав

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА