07:35 23.03.2023

Компанія Relativity Space у четвер здійснить нову спробу запуску першої у світі 3D-друкованої ракети

2 хв читати
Компанія Relativity Space у четвер здійснить нову спробу запуску першої у світі 3D-друкованої ракети

Нова спроба першого запуску легкої ракети-носія Terran1, 85% компонентів якої створено за допомогою 3D-друкарської технології, буде здійснена в четвер, повідомляє американська компанія-розробник Relativity Space.

Раніше запуск першої у світі 3D-друкованої ракети вже двічі переносився. Спочатку він мав відбутися ще 8 березня, проте перед самим стартом його було скасовано через проблеми із забезпеченням температури палива в носії, потім 12 березня його було перенесено через негоду.

Запуск має відбутися зі стартового майданчика LC-16 на базі Космічних сил США на мисі Канаверал у Флориді в тимчасове вікно з 22:00 у середу до 01:00 у четвер за часом Східного узбережжя США (у четвер з 04:00 до 07:00 за київським часом). Terran 1 має вийти на орбіту висотою 200-210 км.

33-метрова двоступенева ракета оснащена дев'ятьма двигунами Aeon на першому ступені й одним на другому, також створеними за допомогою 3D-принтерів. Вони використовують метан як пальне і рідкий кисень як окислювач. Якщо запланований тестовий політ пройде успішно, Terran 1 може також стати першою у світі метановою ракетою, виведеною на орбіту.

Ракета Terran 1 у рамках тестового запуску не нестиме корисного навантаження. У майбутньому вона зможе виводити на низькі навколоземні орбіти до 1250 кг. Вартість одного запуску оцінюють приблизно в $12 млн.

Компанія Relativity Space, заснована в 2015 році, також розробляє важку версію ракети-носія - Terran R, яка буде здатна виводити на орбіту до 20 тонн корисного навантаження і буде багаторазовою. В її конструкції частку 3D-друкованих компонентів буде доведено до 95%. Перший пуск ракети заплановано в 2024 році. З урахуванням вартості запуску 1 кг корисного навантаження на орбіту вона може стати конкурентом ракеті Falcon 9 компанії SpaceX.

Як зазначає компанія, яка вже уклала низку угод з NASA і Пентагоном, використання 3D-друкарської технології прискорює будівництво таких ракет до двох місяців і значно скорочує їхню вартість.

 

 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Верховний лідер Ірану про аварію президентського гелікоптера: жодних заворушень у країні не буде

Унаслідок ворожих обстрілів Вовчанська одна людина загинула, троє поранені

У Харківській області 20 травня оголошено Днем жалоби

Велика Британія передала Україні 80 ракет ППО, понад 1 млн боєприпасів, дрони та системи розмінування

Окупанти втратили на харківському напрямку 1,5 тис. особового складу і 263 одиниці техніки

На фронті найскладніша ситуація на сіверському напрямку, на краматорському і придніпровському атак стало менше

Окупанти завдали удару по Тягинці Херсонської області, поранено місцеву жительку

Графіки погодинних відключень введуть для всіх регіонів України в понеділок

ЗС України за минулий тиждень зміцнили позиції на Харківщині та ефективно протистоять ворогу під Часовим Яром

ЄС уважно стежить за ситуацією навколо приземлення вертольота президента Ірану - Мішель

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА