Інтерфакс-Україна
17:41 22.02.2023

Важливо ухвалити політичне рішення про створення Спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України - Костін

1 хв читати
Важливо ухвалити політичне рішення про створення Спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України - Костін

Вибору моделі створення Спеціального міжнародного трибуналу щодо засудження агресії Російської Федерації проти України має передувати політичне рішення про його створення, вважає генеральний прокурор Андрій Костін.

"Я підтримую всі дискусії про юридичну композицію цього трибуналу, (...) але водночас має бути ухвалене політичне рішення про (...) його створення", - сказав Костін на пресконференції в середу в Києві.

Він розповів, що члени координаційної групи, "яка займається просуванням ідей трибуналу" і до якої входять представники понад 20 країн, включно з партнерами України, обговорюють у робочому порядку модель трибуналу. За його словами, йдеться про три моделі Спеціального міжнародного трибуналу.

"Перша модель - міжнародний багатосторонній договір на кшталт Нюрнберзького трибуналу, друга - це також міжнародний договір, який базуватиметься на спеціальній резолюції Генеральної асамблеї ООН... І третя модель, яку запропонували деякі європейські наші партнери, - гібридна модель, яка була застосована в трибуналі щодо ситуації в Косові", - зазначив Костін.

Водночас генпрокурор наголосив, що застосування "гібридної моделі" не зможе сприяти досягненню мети - покарання президента РФ Володимира Путіна і його найближчого оточення - прем'єр-міністра та міністра закордонних справ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Дніпрі 15 квітня оголошено днем жалоби – мер

Ворожі дрони атакують Херсон: є постраждалі серед мирних жителів, одна жінка загинула

Київ виплатить понад 53 млн грн матеріальної допомоги постраждалим від Чорнобильської катастрофи

В Ірані через блокаду США розглядають варіант призупинити судноплавство через Ормузьку протоку і не заважати переговорам – ЗМІ

Україна та Німеччина узгодили новий масштабний пакет співпраці в ОПК на EUR4 млрд – Міноборони

Зеленському та Мерцу продемонстрували 7 видів дронів, вироблених на спільних підприємствах

Зеленський підписав закон про встановлення кримінальної відповідальності за антисемітизм

Військові спростували заяви РФ про пошкодження дамби Печенізького водосховища

На Закарпатті поліція затримала озброєного викрадача жінки з 3-річною дитиною, який відкрив вогонь по правоохоронцях

Пов'язані з Україною Quantum Systems та Destinus працюватимуть над інтеграцією розвідувальних та ударних систем

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА