Інтерфакс-Україна
12:23 13.01.2023

Найбільше українці довіряють ЗСУ, президенту та волонтерам, зростає довіра до співгромадян та ЗМІ - опитування

3 хв читати
Найбільше українці довіряють ЗСУ, президенту та волонтерам, зростає довіра до співгромадян та ЗМІ - опитування

Найбільшу довіру в Україні надалі мають Збройні сили, і за останній рік (між груднем 2021 та груднем 2022 року) рівень довіри зріс із 72% до 96%.

Про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведене 4-27 грудня 2022 методом випадкової вибірки мобільних телефонів (995 опитаних).

За даними соціологів, баланс довіри-недовіри ЗСУ (тобто різниця між тими, хто частково довіряє та частково не довіряє) становить +96% (у грудні 2021 року було +60%).

Далі йде довіра до президента України та довіра волонтерам. У грудні 2021 року 27% довіряли президенту (і баланс був негативним -23%, тобто було більше за тих, хто не довіряв, ніж довіряв), однак за рік показник зріс до 84%, а баланс становить +80%. У разі волонтерів довіра зросла з 68% до 84%, а баланс покращився з +57% до +81%.

Простежується значне покращення довіри до двох інших силових структур у списку: довіра до СБУ зросла з 29% до 63% (баланс зріс з -7% до +54%), а до Національної поліції – з 30% до 58% (баланс зріс з -14% до +45%).

Значно покращало сприйняття уряду та Верховної Ради. Довіра до уряду зросла з 14% до 52% (баланс зріс із -46% до +33%). У випадку парламенту, хоча загалом показники довіри не високі, але також має місце значне зростання довіри: з 11% до 35%, а баланс зріс із -56% до +2%.

Цього року до списку інститутів соціологи додали два, які більшою мірою асоціюються із забезпеченням верховенства права, – це прокурори та суди. Як виявилося, це єдині українські інститути, які мають негативний баланс довіри-недовіри та до яких українці ставляться найкритичніше. Так, судам довіряють 25%, не довіряють – 34% (решта немають певного відношення) (баланс становить -9%). Прокурорам довіряють 21%, не довіряють – 32% (баланс –11%).

Довіра до українських ЗМІ за останній рік зросла з 32% до 57% (баланс зріс із -7% до +43%). Довіри до російських ЗМІ, як і раніше, немає, а зараз ця відсутність стала ще виразнішою: з 3% до 1% стало тих, хто ще менше довіряє.

Простежується деяке погіршення ставлення до церкви: частка тих, хто довіряє церкві, знизилася з 51% до 44%, а баланс знизився з +27% до +22%.

За результатами опитування, українці стали також більше довіряти звичайним людям у своєму населеному пункті – з 63 до 71% зріс показник довіри, а баланс покращився з 52 до 62%. Цього року також було питання щодо ставлення до переселенців: лише 52% респондентів довіряють їм і лише 10% не довіряють (інші мають невизначене/байдуже ставлення), а баланс становить +41%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Закон про множинне громадянство несе певні ризики, але наразі дозволяє якнайшвидше вирішити низку проблем – юристи

Конкурсна комісія завершила співбесіди з кандидатами на очільника БЕБ і перейшла до закритого обговорення кандидатур

МЗС організувало третій престур африканських журналістів до України

ФОРМА представила місцеорієнтований проєкт "Шубін" в Павільйоні культури на ВДНГ

Трамп закликав знижувати ціну на нафту та більше бурити

Кабмін визначив механізм нарахування та сплати ЄСВ за осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення свободи внаслідок агресії проти України

Рютте: в декларації гаазького саміту будуть важливі формулювання щодо України

Зеленський прибув до резиденції Стармера

Рютте про посилення ППО: наполегливо працюємо з союзниками, щоб все, що ми можемо поставити Україні, було поставлено

Чарльз III прийняв Зеленського перед зустріччю з прем'єр-міністром – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА