18:28 23.12.2022

Єрмак: Необхідно створити організацію з контролю умов перебування військовополонених та допуску до них, з якими не справляється МКЧХ

2 хв читати
Єрмак: Необхідно створити організацію з контролю умов перебування військовополонених та допуску до них, з якими не справляється МКЧХ

 Глава Офісу президента України Андрій Єрмак вважає за необхідне створити нову організацію зі штаб-квартирою в Києві з контролю умов перебування військовополонених та допуску до них, з якими, на його думку, не справляється Міжнародний комітет Червоного Хреста.

"Я мав можливість (на зустрічі Зеленського з представниками Сенату в США – ІФ-У) розповісти про роботу щодо обміну полоненими і того, що відбувається з нашими полоненими на окупованих територіях та в Росії. На жаль, ми повернулися до існування в центрі Європи концентраційних таборів. На жаль, на сьогодні не існує міжнародної організації, яка цим займалася б", - заявив Єрмак в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

Він наголосив, що Україна і надалі наполегливо робитиме все необхідне, щоб міжнародна спільнота здійснила важливі кроки та допомогла Україні у звільненні українських громадян та військових із полону.

"І ми не зупинимося і критикуватимемо Червоний Хрест та інших, а також наполягатимемо: якщо сьогодні не існує такої організації, то вона має з'явитися... Вважаю, що настав час створити таку організацію зі штаб-квартирою у Києві. Це може стати однією з безпекових гарантій нашої країни, а саме організації, яка взяла б на себе таку важливу місію, з якою, на жаль, не справляються сьогодні в Червоному Хресті, – це моніторинг та контроль умов, у яких перебувають полонені, це також допуск до них, бо це важливо", - сказав він.

"Як сьогодні, за 10 місяців, ми чуємо від наших хлопців і дівчат, які повертаються (з полону – ІФ-У), жодного разу жоден із представників Червоного Хреста до них не потрапив", - додав Єрмак.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Венс: Подивимось, чи зможемо змусити росіян також погодитись на припинення вогню

Міністри оборони Франції та Великої Британії обговорили підтримку ЗСУ для забезпечення довгострокової оборони країни

Представники США вирушили до РФ для обговорення припинення вогню в Україні – Трамп

USAID розірвало грантову угоду на $75 млн з Фондом підтримки енергетики в EUR1 млрд – Секретаріат ЕС

До міжнародного Реєстру збитків у Гаазі додали категорію зниклих безвісти – Федоров

Пропускні операції на вантажному напрямку пункту "Шегині" сповільняться до 10 травня – ДПСУ

Чернишов: питання залучення мігрантів є умовою повоєнного розвитку економіки, але суспільство ще не готове до цього

ЄС визначив коло товарів зі США, на які може запровадити мита - ЗМІ

У держави не існує окремих політик чи програм для українців за кордоном - Чернишов

Інформація про захоплення росіянами Суджі станом на зараз не відповідає дійсності – Коваленко

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА