17:55 27.06.2022

На Київщині повністю зруйновано 4 835 приватних будинків, до 2023 року відновлять 280 – голова КОВА Олексій Кулеба

2 хв читати
На Київщині повністю зруйновано 4 835 приватних будинків, до 2023 року відновлять 280 – голова КОВА Олексій Кулеба

У Київській області повністю зруйновано через військову агресію Росії 4 835 приватних будинків, уже до кінця поточного року, згідно із затвердженою КОВА програмою, планують відбудувати 280 приватних будинків, повідомив голова Київської обласної військової адміністрації (КОВА) Олексій Кулеба в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Наразі на території Київської області повністю зруйновано 4 835 приватних будинків та 13 292 частково пошкоджено. Ці цифри ми отримали від органів місцевого самоврядування, вони проходили верифікацію, наразі триває документальне обстеження всієї картини", - повідомив Кулеба.

Як повідомлялося, позачергова сесія Київської облради затвердила соціальну програму "Відновлення приватних будинків" для мешканців, які втратили житло внаслідок військової агресії РФ. Згідно з нею, протягом 2022-23 років планується збудувати 560 нових будинків площею від 70 до 120 кв. м. Загальний обсяг фінансування програми – 1,7 млрд грн, із рівними обсягами по 850 млн грн на кожен рік. Одночасно передбачається, що кожного року 250 млн грн надходитимуть із держбюджету, 200 млн грн - з обласного, 150 млн грн становитимуть кошти інших місцевих бюджетів, ще 250 млн грн - кошти небюджетних джерел.

Відновлення здійснюватиметься на земельних ділянках власників зруйнованого житла за типовими проєктами. Типові проєкти буде обрано за результатами архітектурного конкурсу, проведеного департаментом містобудування та архітектури КОВА.

"Хочу звернути увагу на те, що значна частина зруйнованих приміських будинків - це т. зв. дачі, коли у людей, окрім них, є ще квартири або інше житло. У нашій програмі відновлення приватних будинків ми робимо першочерговий акцент на людях, для яких зруйновані будинки були єдиним житлом", - наголосив Кулеба.

Враховуватиметься пріоритетність категорій громадян, які мають бути в першу чергу забезпечені житлом, а саме: сім'ї загиблих та/або поранених унаслідок збройної агресії Російської Федерації учасників бойових дій або для багатодітної сім'ї; сім'ї дітьми; особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії Російської Федерації, вагітні жінки, особи з інвалідністю тощо.

Водночас Кулеба уточнив, що в обласному бюджеті вже зарезервовано 200 млн грн, які дадуть можливість старту програми.

"Нам потрібно орієнтовно два тижні на створення дорожньої карти, тобто сподіваємось із середини липня вже почати будувати", - повідомив голова КОВА.

Він також повідомив, що деякі громади вже підтвердили свою фінансову спроможність розпочати відновлення і висловив сподівання, що до програми приєднаються міжнародні донори.

"До нас наразі приїжджають багато міжнародних організацій. Вони зможуть адресно бачити, на який будинок, кому саме вони виділяють кошти, як просувається будівництво… Це важливо і для них, і для нас - це варіант забезпечити прозорість у нинішніх умовах", - зазначив Кулеба.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна отримала першу партію турецьких БТР, загалом очікується 200 машин

Є-чергу мають намір запровадити на пунктах пропуску на кордоні у Львівській області – заступник голови ОВА

Фінляндія приєдналася до програми підготовки українських військових у Великій Британії

Зеленський підписав закон про примусове годування засуджених та осіб, які перебувають під вартою

ЄС знову засудив дії РФ на Запорізькій АЕС, закликавши вивести війська з усієї території України

Єврокомісія про доповідь Amnesty International: Те, що відбувається в Україні, - це прямі наслідки війни, яку розв'язала Росія

Україна повернула ще 17 тіл загиблих українських військових - Мінреінтеграції

У Львівській області з 24 серпня планують запустити поїзд між Варшавою та Рава-Руською – ОВА

Во Львовской области с 24 августа планируют запустить поезд между Варшавой и Рава-Руськой – ОВА

Позитивне ставлення до Сталіна залишилося в 5% українців, до Революції гідності було 23% - КМІС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА