16:41 13.06.2022

Російськомовні пісні практично зникли з ефірів українських радіостанцій, на відміну від російської мови - мовний омбудсмен

2 хв читати
Російськомовні пісні практично зникли з ефірів українських радіостанцій, на відміну від російської мови - мовний омбудсмен

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявляє, що російськомовні пісні практично зникли з ефірів українських радіостанцій, на відміну від російської мови.

"Аналіз добового ефіру за 30 травня 2022 року п'ятнадцяти телерадіоорганізацій, які здійснюють загальнодержавне радіомовлення, проведений Секретаріатом Уповноваженого із захисту державної мови, показав лише один випадок трансляції російськомовної пісні", - йдеться у повідомленні пресслужби мовного омбудсмена.

Наголошується, що телерадіоорганізації здійснюють трансляцію музичних творів, виконаних переважно державною мовою (62%), а також офіційними мовами Європейського Союзу.

"Ми побачили, що у відповідь на масштабне вторгнення країни-агресора на територію України з ефіру українських радіостанцій зникли не лише пісні російських виконавців, а й фактично російськомовні пісні. Із проаналізованих майже 4 тисяч пісень зафіксовано лише одну російською мовою. Це справді вражає", - наводить пресслужба слова уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня.

Відповідно до повідомлення, державна мова під час трансляції інформаційно-аналітичних та розважальних радіопередач також є домінуючим комунікаційним засобом.

Водночас були зафіксовані випадки використання недержавної (російської) мови під час інформування громадян про події в країні і трансляції розважальних передач, зокрема, це стосується застосування недержавної мови ведучими, гостями, експертами під час прямих включень (надання експертних оцінок, коментарів, інтерв'ю), трансляції інформаційних та новинних сюжетів, де коментарі надавали російською мовою.

Зокрема, послуга недержавною мовою зафіксована під час поширення передач і розважального, й інформаційно-аналітичного характеру такими телерадіоорганізаціями: АТ "НСТУ" ("Українське радіо"), АТ "НСТУ" ("Радіо "Культура"), ДП "Новий горизонт" ("Радіо п'ятниця"), ТОВ "Наше радіо" ("Наше радіо").

"На жаль, маємо констатувати, що збереження режиму двомовності характерне і для радіомовлення, що обмежує права громадян на отримання інформації українською", - наголосив Кремінь.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У передмісті Херсона внаслідок обстрілу загинула жінка

У Херсонській області на Великдень і поминальні дні під час комендантської години заборонено проводити богослужіння

Українська авіація за добу завдала ударів по шести місцях скупчення окупантів та їхньому пункту управління - Генштаб ЗСУ

Командир "Азова" закликає США скасувати заборону на передачу західного озброєння бригаді

Окупанти за добу завдали 25 ракетних і 52 авіаудари по Україні, обстріляли близько 110 міст і сіл

Зеленський провів у Дніпрі нараду

ЗСУ відбили на авдіївському, новопавлівському й бахмутському напрямках 57 атак окупантів за добу

Чоловік, про загибель якого в результаті обстрілу в Білопіллі повідомлялося раніше, живий, але у важкому стані

Країни G7 заявили про рішучість посилити протиповітряну оборону України

Посол України в США: Сподіваємося, що правки, які зменшують або виключають допомогу Україні, будуть відхилені

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА