21:09 27.05.2022

Пам'ятаю у Львові, у школі, на такі повідомлення ми говорили: брехня, - Фрідман про чергові обвинувачення

3 хв читати
Пам'ятаю у Львові, у школі, на такі повідомлення ми говорили: брехня, - Фрідман про чергові обвинувачення

Співвласник Альфа-Банку України Михайло Фрідман категорично відкидає нові обвинувачення на його адресу та вважає, що останні гучні заяви направлені на дискредитацію його та його партнерів як акціонерів.

"Пам'ятаю у Львові, у школі, на такі повідомлення ми говорили: брехня. Будь-яка людина, яка знає, як працює банк, не може уявити, що акціонер банківського холдингу в Люксембургу може бути обізнаний з операціями та транзакціями якихось клієнтів банку", – передала пресслужба української фінустанови відповідь Фрідмана на запит агентства "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю.

Згідно з нею, за час роботи банку в Україні було інвестовано $1 млрд, жодного разу не виводилися дивіденди.

"Впливати на роботу банку та діяльність його клієнтів було неможливо і раніше ні за законами Люксембургу, ні згідно з українським законодавством. Зараз, коли я позбавлений права голосу в управлінні банком, я навіть не можу запросити інформацію щодо справи, лише читаю гучні заяви в пресі, які явно спрямовані кимось на дискредитацію нас як акціонерів", – наголосив Фрідман.

Раніше в п'ятницю Бюро економічної безпеки України (БЕБ) поширило третє за місяць повідомлення з обвинуваченнями на адресу олігарха та групи осіб у спробі уникнути можливих санкцій і заходів примусового вилучення прав власності, передбачених законодавством України.

Зокрема, цього разу йшлося щодо повідомлення про підозру у скоєнні злочину керівника приватного товариства, який, на думку правоохоронців, чинив незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, підробляв реєстраційні та інші офіційні документи. БЕБ також повідомило про арешт 170 млн грн на рахунках кіпрської компанії у банку.

У середині травня БЕБ повідомило, що спільно з Офісом генерального прокурора забезпечило накладення арешту на активи кіпрських компаній на суму понад 12,4 млрд грн, що знаходяться на рахунках Альфа-Банку, бенефіціарами якого є російський олігарх та російські бізнесмени. А перші звинувачення були зроблені в останні дні квітня з повідомленням про арешт активів кіпрських компаній тих самих бенефіціарів на суму близько 470 млн грн також на рахунках Альфа-Банку.

Фрідман спочатку спростував ці звинувачення та заявив, що повною мірою усвідомлює серйозність санкцій. "Мені ніколи не спало б на думку брати участь в авантюрах з виведення коштів. Я засуджую війну проти України, вважаю її жахливою трагедією. Я глибоко впевнений у світлому майбутньому цілісної, незалежної, демократичної України - моєї батьківщини, де я народився і виріс", – заявив тоді мільярдер.

Банк, у свою чергу, зазначив, що арешт рахунків жодним чином не впливає на його функціонування та не має жодних наслідків для клієнтів. Фінустанова також заявила, що гроші не виводилися, а заводилися на холдингові компанії, рахунки яких відкрито в Альфа-Банку.

Як повідомлялося, НБУ у квітні погодив болгарського ексміністра фінансів, виконавчого директора Групи фінансових ринків Лондонської школи економіки та технічного радника Єврокомісії Симеона Дянкова на посаду довіреної особи Альфа-Банку Україна, якій буде повністю передано право голосу за акціями підсанкційних акціонерів банку, чия репутація була визнана не бездоганною. Зазначалося, що Дянков отримає також право будь-яким чином брати участь в управлінні банку і, за погодженням з НБУ, – у загальних зборах та розглядати звіт наглядової ради банку.

Раніше, у березні, НБУ визнав акціонерів Альфа-Банку Михайла Фрідмана (32,86%), Германа Хана (20,97%), Олексія Кузьмичова (16,32%) та Петра Авена (12,4018%), такими, що втратили бездоганну ділову репутацію і позбавив їх права голосу в банку.

Альфа-Банк (Київ), за даними Нацбанку України, на 1 березня 2022 року за розміром загальних активів посідав 5-е місце (123,77 млрд грн) серед 69 банків, що діють у країні.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Швеція та Фінляндія будуть запрошені до членства в НАТО на саміті в Мадриді

Порошенко закликав депутатів німецького Бундестагу надати Україні більше зброї та спільно притягти до відповідальності керівництво РФ

Анкара погодилася підтримати кандидатури Швеції та Фінляндії на вступ до НАТО

За підтримки Великої Британії розпочато курс базової загальновійськової підготовки військовослужбовців ЗС України, на навчання вже поїхали перші кілька сотень військових

Німеччина та Нідерланди передадуть Україні шість гаубиць

Україна створює Стратегічну групу та Координаційний центр із забезпечення оборони

Ворог продовжує атакувати Ізмаїльський район Одеської області крилатими ракетами типу "Онікс", було випущено ще п’ять ракет

Росіяни вдарили по території Криворізької ТЕС, наслідки з'ясовуються

США оголосять про розміщення додаткових сил на східному фланзі НАТО

ОБСЄ має зробити вибір: Дозволити РФ зруйнувати ОБСЄ або знайти спосіб призупинити діяльність РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА