17:02 16.05.2022

До України повертаються переважно жителі центру країни і ті, хто їхав без дітей, – соцдослідження

2 хв читати
До України повертаються переважно жителі центру країни і ті, хто їхав без дітей, – соцдослідження

Громадяни України, у яких є неповнолітні діти, поки що рідше повертаються до України з-за кордону, ніж ті, що поїхали без дітей, а деякі залишають дітей на інших родичів, які залишаються за кордоном, а повертаються до країни самі, свідчать результати соціологічного дослідження "Настрої та оцінки українських біженців, які повертаються на Батьківщину", проведеного Центром Разумкова з березня до травня 2022 року.

Серед тих, хто виїжджав з України на початку війни, найбільшу групу становили люди віком від 30 до 39 років (37%), однак серед тих, що повертаються, їх лише 25%. Серед тих, хто повертається, менше людей, порівняно з тими, що виїжджали, які їдуть з дітьми (45% і 63% відповідно), а саме у представників вікової групи 30-39 років найчастіше є неповнолітні діти. І, відповідно, серед тих, хто в'їжджає порівняно з тими, хто виїжджав, більше тих, хто їде самостійно (31% і 13% відповідно).

Ще 6% респондентів відповіли, що повертаються разом із онуками, 14% – з чоловіком чи дружиною, 12% – з батьками (своїми чи свого чоловіка/жінки), 10,5% – з іншими родичами, 5% – з друзями, знайомими.

87% осіб, які повертаються, – жінки, так само як жінки становили переважну більшість тих, хто виїжджав із країни на початку війни.

Серед тих, хто виїжджав, більше ніж половину становили жителі сходу та півдня України (51,5%) і центральних областей (45%, зокрема 31% — жителі Києва та Київської області), і лише 4% — жителі західних областей. Серед тих, хто повертається, переважну більшість (69%) становлять жителі центральних областей — переважно це жителі Києва (35%) та Київської області (17%). 12% осіб, які повертаються, – жителі східних областей України, 9% – південних, 10,5% – західних.

Як і серед тих, хто виїжджав, серед тих, що повертаються, 53% відповіли, що вдома говорять переважно російською мовою, 43% — українською, 1% — іншою. Водночас 72% опитаних вважають рідною українську мову, 16% - російську, 1% - іншу.

Під час дослідження з 11 квітня до 6 травня 2022 року було опитано 105 респондентів, які поверталися до України через Закарпатську область. Опитування тих, хто залишав Україну, проводилося також у Закарпатській області з 15 березня до 1 квітня 2022 року, тоді було опитано 101 респондента.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Швеція та Фінляндія будуть запрошені до членства в НАТО на саміті в Мадриді

Порошенко закликав депутатів німецького Бундестагу надати Україні більше зброї та спільно притягти до відповідальності керівництво РФ

Анкара погодилася підтримати кандидатури Швеції та Фінляндії на вступ до НАТО

За підтримки Великої Британії розпочато курс базової загальновійськової підготовки військовослужбовців ЗС України, на навчання вже поїхали перші кілька сотень військових

Німеччина та Нідерланди передадуть Україні шість гаубиць

Україна створює Стратегічну групу та Координаційний центр із забезпечення оборони

Ворог продовжує атакувати Ізмаїльський район Одеської області крилатими ракетами типу "Онікс", було випущено ще п’ять ракет

Росіяни вдарили по території Криворізької ТЕС, наслідки з'ясовуються

США оголосять про розміщення додаткових сил на східному фланзі НАТО

ОБСЄ має зробити вибір: Дозволити РФ зруйнувати ОБСЄ або знайти спосіб призупинити діяльність РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА