07:04 31.03.2022

Арахамія не виключає, що Росія погодиться з умовами договору про гарантії безпеки України

2 хв читати
Арахамія не виключає, що Росія погодиться з умовами договору про гарантії безпеки України

Глава української делегації на переговорах з Російською Федерацією Давид Арахамія не виключає, що Російська Федерація погодиться з умовами напрацьованого сторонами Договору про гарантії безпеки України.

"Вони (російська сторона переговорів - ІФ) не дали відповіді, чи погоджуються вони на це, але у мене відчуття, що по гарантіях безпеки, по самому процесу, вони погодяться. Чому таке відчуття? Тому що ми протягом відеоконференцій багато часу приділяли саме цим гарантіям, як буде працювати так звана "п'ята стаття НАТО", тобто аналог нашої угоди, яким чином, враховуючи те, що Росія також сторона цього договору у вигляді гаранта... зробити так, щоб вона не мала, як в ООН, ветувального або блокувального голосу... ми це розуміємо – і багато запобіжників "вшиваємо" в проєкт цього Договору", – пояснив він в інтерв'ю в ефірі національного телемарафону.

Як повідомлялося, на брифінгу 29 березня Арахамія поінформував, що Україна виступила з пропозицією про підписання нового міжнародного договору про гарантії безпеки, який включатиме в себе статтю, аналогічну статті 5 Статуту НАТО.

Згідно з висунутою Україною пропозицією, цей договір буде включати в себе зобов'язання країн-гарантів надати Україні військову допомогу в разі нападу. Серед гарантів своєї безпеки Україна бачить насамперед країни Ради Безпеки ООН, зокрема Велику Британію і Китай, США, Францію, Туреччину, Німеччину, Канаду, Італію, Польщу та Ізраїль. Ці держави впродовж трьох днів після нападу на Україну будуть зобов'язані провести консультації, після чого надати військову допомогу збройними силами, озброєнням і шляхом закриття повітряного простору.

Що стосується окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також півострова Крим, міжнародні гарантії безпеки тимчасово не працюватимуть для цих територій.

Також у договорі буде прописано, що всі країни-гаранти повинні не тільки не заперечувати проти вступу України до Європейського Союзу, а й мають підтримувати цей процес.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА