18:16 27.03.2022

Війська РФ обстрілами пошкодили будівлю ядерної установки "Джерело нейтронів" у Харкові – ДІЯРУ

2 хв читати
Війська РФ обстрілами пошкодили будівлю ядерної установки "Джерело нейтронів" у Харкові – ДІЯРУ

Ядерна підкритична установка "Джерело нейтронів" у Харкові внаслідок чергового обстрілу російськими загарбницькими військами зазнала значних пошкоджень теплоізоляційної обшивки будівлі, також зафіксовано часткове обсипання матеріалів облицювання в експериментальному залі установки, повідомила Державна інспекція ядерного управління.

"Персонал продовжує огляд будівель, споруд та обладнання установки для ідентифікації всіх пошкоджень", – зазначила інспекція у повідомленні у своєму фейсбуці у неділю.

Водночас ДІЯРУ наголосила, що ймовірність нових пошкоджень ядерної установки залишається високою через постійні обстріли військами країни-агресора району її розташування.

Вона зазначила, що персонал намагається вживати заходів щодо усунення наслідків бойових дій та підтримання у працездатному стані обладнання ядерної установки, наскільки це можливо в умовах постійних обстрілів і бомбардувань майданчика.

ДІЯРУ вкотре наголосила, що ЯПУ "Джерело нейтронів", як будь-яка інша ядерна установка, не розрахована на експлуатацію в умовах бойових дій.

"Продовження обстрілів майданчика може призвести до тяжких радіаційних наслідків із забрудненням прилеглих територій", – попереджає ДІЯРУ.

Як повідомлялося, у суботу, 26 березня, ЯПУ "Джерело нейтронів", розташована на майданчику Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" (ННЦ ХФТІ), вкотре потрапила під обстріл. На той час оцінити масштаби пошкоджень було неможливо через бойові дії.

З 24 лютого цього року ЯПУ "Джерело нейтронів" переведено в глибокий підкритичний стан.

Увечері 10 березня внаслідок російського бомбардування було пошкоджено лінії електропостачання, що змусило припинити електроживлення ЯПУ "Джерело нейтронів", яке досі не відновлено.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Армія РФ за добу втратила близько 1320 військовослужбовців

Армія РФ за добу понад 370 разів обстріляла 11 населених пунктів Запорізької області, є поранений

РФ вивела чотири бойові кораблі в Азовське море

14 липня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Світові лідери засудили стрілянину на мітингу Трампа і висловилися проти політичного насильства

Посол Маркарова про замах на Трампа: Терору і насильству не повинно бути місця, усі винні мають бути притягнуті до відповідальності

Трамп повідомив про травму, отриману внаслідок стрілянини на мітингу, і подякував правоохоронцям за швидке реагування

Байден про стрілянину на мітингу Трампа: Ми повинні об'єднатися як одна нація, щоб засудити це

Стрілка, який брав участь в інциденті на мітингу Трампа в Пенсільванії, імовірно, було вбито - ЗМІ

Трампа евакуювали зі сцени після пострілів на мітингу в Пенсильванії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА