Подальша затримка демонтажу нестабільних конструкцій "Укриття" загрожує їх обваленням - голова ДІЯРУ
Зважаючи на труднощі із наповненням "Чорнобильського фонду «Укриття», роботи в рамках другого пускового комплексу Нового безпечного конфайнмента (НБК) було відкладено на невизначений термін, що загрожує обваленням нестабільних конструкцій об'єкта "Укриття", заявив голова Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) Олег Коріков.
"Подальші затримки реалізації проєкту демонтажу нестабільних конструкцій об'єкта «Укриття» під оболонкою НБК підвищують ризики їхнього обвалення, що може призвести до вкрай негативних наслідків", - наводяться його слова на сайті ДІЯРУ.
Він зазначив, що другий пусковий комплекс НБК є невід'ємною частиною загального проєкту НБК і важливим завданням, реалізація якого надасть змогу демонтувати нестабільні конструкції "Укриття". Реалізація проєкту стабілізації найбільш нестабільних конструкцій "Укриття", виконана 2008 року, надала змогу підтримати прийнятний рівень їхньої безпеки зі встановленим проєктним терміном 15 років, тобто до кінця 2023 року.
Як наголосив глава ДІЯРУ, комплекс НБК і об'єкт "Укриття" потребують невідкладного вирішення проблемних питань безпеки його експлуатації.
Водночас нагадується, що Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) і країни-вкладники Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля (РМСП) упродовж багатьох років надають підтримку в реалізації проєктів підвищення безпеки на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС, зокрема в перетворенні об'єкта "Укриття", спорудженого над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС, де сталася найбільша в історії людства катастрофа техногенного характеру. Зокрема, співпраця з ЄБРР щодо реалізації "Плану здійснення заходів на об'єкті «Укриття» ЧАЕС у рамках створеного для фінансування цієї діяльності "Чорнобильського фонду «Укриття» надала змогу успішно збудувати й увести в експлуатацію конфайнмент над об'єктом, що є першим пусковим комплексом цілісного проекту НБК.