Інтерфакс-Україна
12:57 14.03.2022

Окупанти знову пошкодили лінію електропередачі до ЧАЕС і Славутича після виконаного "Укренерго" ремонту

2 хв читати
Окупанти знову пошкодили лінію електропередачі до ЧАЕС і Славутича після виконаного "Укренерго" ремонту

Київ. 14 березня. ЕНЕРГОРЕФОРМА - Російські окупанти знову пошкодили високовольтну лінію, що живить Чорнобильську АЕС і Славутич, повідомила НЕК "Укренерго".

"Лінію, яка живить ЧАЕС і Славутич, знову пошкодили окупанти після того, як ремонтна бригада "Укренерго" відремонтувала її", - повідомила компанія у своєму фейсбуці в понеділок удень.

В "Укренерго" пояснили, що 13 березня 19:07 після виконаних ремонтною бригадою компанії робіт лінію поставили під напругу й почали відновлення енергопостачання інфраструктури ЧАЕС і Славутича.

"Проте завершити ці роботи не вдалося, тому що окупанти незабаром знову пошкодили лінію. Ремонтна бригада "Укренерго" змушена знову їхати на окуповану територію біля Чорнобильської АЕС, шукати та ліквідовувати нове ушкодження", - зазначили в НЕК.

"Укренерго" наголосила, що Чорнобильська АЕС є важливим об'єктом, який не може залишатися без надійного енергопостачання, також від лінії, що живить атомну станцію, залежить електропостачання жителів Славутича.

"Тому безперешкодний і швидкий допуск ремонтних бригад "Укренерго" до цієї лінії для здійснення оглядів і ремонтів украй важливий не лише для українських споживачів, а і для Європи загалом. Це допоможе уникнути повторної катастрофи на Чорнобильській АЕС і зберегти життя і здоров'я людей, які можуть стати її жертвами", - резюмували в компанії.

Як повідомлялося, 13 березня увечері міністр енергетики Герман Галущенко наголосив, що електропостачання майданчика ЧАЕС відновлено, і тепер системи охолодження відпрацьованих ядерних збірок знову працюватимуть у штатному режимі, не від резервного енергоживлення.

Водночас Галущенко наголосив, що Україна, як і раніше, потребує допомоги міжнародної спільноти для гарантування ядерної безпеки, зазначивши, що самими подвигами з боку українських енергетиків неможливо її забезпечити в умовах військової агресії.

"Тому я ще раз звертаюся до наших міжнародних партнерів - Єврокомісії, МАГАТЕ, ООН, ОБСЄ - допоможіть нам захистити ядерні об'єкти. Зараз украй важливо змусити ворога піти з наших АЕС і встановити 30-кілометрову демілітаризовану зону навколо об'єктів атомної енергетики України", - закликав глава Міненерго.

Російські війська захопили ЧАЕС 24 лютого, а найбільшу в Європі Запорізьку АЕС із шістьма енергоблоками по 1 ГВт кожен - 4 березня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Новообраний президент Швейцарії запевнив, що його країна продовжить "активно підтримувати зусилля з відновлення та мирний процес" в Україні

Одна людина загинула, ще семеро поранені через російський удар по Запоріжжю – ДСНС

Оперативний резерв росіян зазнав відчутних втрат у Покровську і Мирнограді - Сирський

Прем’єр-міністр Ірландії говорить про важливість запобігти ескалації у відносинах США та Європи

ПРООН підготувала 40 фахівців із гуманітарного розмінування, вони працюватимуть на Харківщині

Ресторан "Мусафір" працюватиме у нічному режимі

Туск: наші відносини з США у кризі, ми маємо їх захистити

В СБУ повідомили про ураження нафтового терміналу "Таманьнафтогаз" у Краснодарському краї РФ

ЄС виділив перші €10 млн для створення нового Спеціального трибуналу для переслідування російських лідерів - Каллас

ЄС виділив перші €10 млн для створення нового Спеціального трибуналу для переслідування російських лідерів - Каллас

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА