Інтерфакс-Україна
18:54 19.01.2022

Офіс генпрокурора оскаржуватиме запобіжний захід Порошенку

2 хв читати
Офіс генпрокурора оскаржуватиме запобіжний захід Порошенку

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова заявляє, що, як і з іншими фігурантами "вугільної справи", Офіс генпрокурора піде з апеляційним оскарженням запобіжного заходу.

"Повертаючись до "вугільної справи", щодо фігуранта якої суд сьогодні обирав запобіжний захід. Наголошую на тому, що фабула справи однакова для всіх чотирьох підозрюваних - вони співучасники. Прокурори щодо всіх фігурантів ішли з однаковим запобіжним заходом - тримання під вартою або 1 млрд грн. Тому ми виходимо з того, що перед законом рівні всі, і, безперечно, знов-таки, як і з іншими фігурантами, ми підемо з апеляційним оскарженням запобіжного заходу. Україні потрібна справедливість, і давайте шукати її цивілізовано в суді, не політизуючи ці процеси", - написала Венедіктова на своїй сторінці у Facebook.

Генпрокурор наголосила, що сьогоднішнє рішення суду про обрання запобіжного заходу п'ятому президенту України Петру Порошенку означає, що "суд підтвердив законність та обґрунтованість цієї підозри, порядок її повідомлення, а також наявність ризиків, для запобігання яким прокуратура йшла з обранням запобіжного заходу".

Венедіктова також зазначила, що позиція Офісу генпрокурора у справі полягає в тому, що п'ятому президенту повідомлено про підозру у державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій, та повідомлено у спосіб, визначений законом.

"Всі інші маніпуляції, про які ми дізнаємося з анонімних телеграм-каналів - це маячня, яка розповсюджується боягузливими недопіарниками, яким соромно і страшно показати своє обличчя", - написала генеральний прокурор.

Також, за її словами, у слідства були вагомі підстави не зволікати з повідомленням про підозру.

"А наявність доказів переконала прокурорів у необхідності такого повідомлення. Заступник генпрокурора, який підписав підозру, координував діяльність органів досудового розслідування з даного кримінального провадження від самого початку і був обізнаний із матеріалами справи. Я з розумінням ставлюся до факту існування групи підтримки фігуранта і в принципі до висловлювань деяких представників цієї команди ставлюся з терпінням, але якщо хтось хоче перейти на процесуальну, а не на художньо-літературну мову, то я завжди готова", - наголосила Венедіктова.

Зокрема, вона навела приклад, що у справі другого президента інституту підозри ще не було, і ухвалу про залучення як обвинуваченого підписав слідчий у особливо важливих справах генпрокуратури.

"Повідомлення про підозру та їх зміни четвертому президенту підписували прокурори Плеканчук, Брезицький, Псюк та Іванов. А в травні 2019 року повідомлення про підозру третьому президентові підписував прокурор відділу генпрокуратури. Прізвище та підпис генерального прокурора у повідомленнях про підозру колишнім президентам стоять тільки мої. У підозрі, повідомленому у 2020 році. Піар та процесуальна робота – це різні речі", - заявила Венедіктова.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Апеляційна палата ВАКС послабила вирок судді Чаусу до 8 з половиною років ув'язнення

Підписаний Меморандум про співпрацю між Міннац’єдності та Радою Європи – віцепрем’єр Чернишов

Зеленський обговорив з командирами підрозділів на Сумщині основні потреби

СБУ викрила зрадників, залучених Кремлем до реалізації проєкту про "зовнішнє управління" Україною

Наступного тижня уряд має вирішити щодо спрямування додаткових коштів на підтримку прифронтових громад - Зеленський

Прессекретар Білого дому просить інвесторів довіритися Трампу

Україна вважає чинними домовленості про "енергетичне перемир'я" – Паліса

Рух "синьою" гілкою київського метро відновлено, пасажир вижив

Пасажирка потрапила під поїзд на ст.м. "Контрактова площа", чотири станції закриті на вхід

Розмови про перезапуск ЗАЕС "Росатомом" є прямим порушенням норм ядерної та радіаційної безпеки – "Енергоатом"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА