Інтерфакс-Україна
19:36 07.12.2021

Стефанчук підписав закон про військових капеланів

1 хв читати
Стефанчук підписав закон про військових капеланів

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав закон "Про службу військового капеланства"

"Сьогодні підписав надважливий закон "Про службу військового капеланства". Вважаю, що цей документ є важливим кроком до формування сучасної української армії, яка дбає про своїх захисників і захисниць", - написав Стефанчук у вівторок у Facebook.

З його слів, закон став відповіддю на духовний запит. "Запроваджуючи Службу військового капеланства, ми висловлюємо підтримку нашим священнослужителям-добровольцям, що з перших днів і до сьогодні на передовій. Це важливо для реформування нашої армії на шляху до членства в НАТО. Це важливо для України!", - наголосив спікер.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила цей законопроект в цілому 30 листопада.

Служба військового капеланства створюється як окрема структура у складі Збройних сил України, Національної гвардії, інших утворених відповідно до законів військових формувань Державної прикордонної служби.

Відповідно до закону, військовим капеланом може бути громадянин України, який є священнослужителем зареєстрованої в Україні релігійної організації та отримав від її керівного центру (управління) мандат на право провадження військової капеланської діяльності.

Більшість положень цього закону набирає чинності з 1 липня 2022 року, крім частини другої ст.7 (обов'язковою вимогою для посади військового капелана є наявність вищої богословської освіти). Ця норма буде введена в дію через п'ять років після набрання чинності законом.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Дати поїздки Віткоффа та Кушнера до Росії поки що не визначені - Пєсков

В Києві шкільні канікули продовжать до 1 лютого

Прокурор САП просить суд застосувати щодо Тимошенко заставу в 50 млн грн

Активісти встановлюють на столичній ВДНГ загальнодоступну мобільну лазню та намет для обігріву

Суддя ВАКС зробив Тимошенко попередження за недотримання порядку судового засідання

Смачило, яка очолювала ФДМУ до 14 січня, звільнилася з Фонду після призначення його головою Наталухи

Свириденко: Міністр оборони Федоров взяв у роботу ситуацію з ТЦК

СБУ виявила понад $300 тис. під час обшуків в очільниці однієї з районних ВЛК на Дніпропетровщині

Понад 15 тис. енергетиків залучено до робіт в ремонтних бригадах для відновлення світла – Шмигаль

Захист повідомив суд про необхідність Тимошенко виїхати за кордон на заходи в січні-лютому

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА