20:50 25.11.2021

ВООЗ поки не бачить підстав непокоїтися щодо знайденого в ПАР штаму COVID-19, збирає про нього інформацію

2 хв читати
ВООЗ поки не бачить підстав непокоїтися щодо знайденого в ПАР штаму COVID-19, збирає про нього інформацію

Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я збирають інформацію про штам коронавірусу COVID-19, який почав поширюватися в Південно-Африканській Республіці та деяких інших країнах, заявила технічний керівник ВООЗ з проблеми COVID-19 Марія Ван Керкхове.

"Наразі ми не маємо причин для тривоги, проте ми ще маємо визначити, що все це означає", - наводить її слова агентство ЕФЕ.

За словами Ван Керкхове, "кілька днів піде на те, щоб визначити, який вплив може мати штам, а також - наскільки ефективні проти нього вакцини".

"За цим штамом потрібно буде стежити, він – причина для занепокоєння", – додала вона.

Фахівець пояснила, що наразі "ми мало що знаємо про цей штам". "Знаємо, що він багато мутує. Побоюємося, що це може вплинути на те, як поводиться вірус", - сказала вона, додавши, що незабаром експерти ВООЗ проведуть збори, щоб обговорити цей варіант коронавірусу.

Раніше в четвер повідомлялося, що науковці вивчають новий штам коронавірусу B.1.1.529 після виявлення випадків зараження ним у Південній Африці та стежать за епідемічною обстановкою в регіоні.

За інформацією ЗМІ, новий варіант коронавірусу також виявили у Ботсвані та Гонконгу.

У Національному інституті інфекційних захворювань (NICD), у свою чергу, заявили, що в Південній Африці вже зареєстрували 22 випадки зараження новим штамом коронавірусу.

Новий варіант має велику кількість мутацій – 32. За словами вірусологів, велика кількість мутацій вірусу – "це серйозна проблема".

Минулої середи ВООЗ класифікувала варіант B.1.1.529 як "під наглядом". Це означає, що цей варіант має генетичні зміни, які впливають на базові характеристики вірусу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА