20:21 17.11.2021

Зеленський вітає схвалення комітетом Генасамблеї ООН проекту резолюції з прав людини у Криму

2 хв читати
Зеленський вітає схвалення комітетом Генасамблеї ООН проекту резолюції з прав людини у Криму

Президент України Володимир Зеленський очікує на затвердження Генеральною асамблеєю ООН проекту резолюції з прав людини у тимчасово окупованому Криму вже до кінця поточного року.

"Вітаю схвалення комітетом Генасамблеї ООН проекту резолюції з прав людини у тимчасово окупованому українському Криму. Наша Кримська платформа – у тексті проекту! Чекаю на затвердження резолюції Генасамблеєю ООН у грудні", - написав Зеленський у середу ввечері у Twitter.

Як повідомлялося, Третій комітет 76-ї сесії Генасамблеї ООН 17 листопада затвердив проект оновленої резолюції "Ситуація з правами людини у тимчасово окупованих в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, Україна". Ключовими нововведеннями резолюції 2021 року стали відображення в назві резолюції статусу Криму як тимчасово окупованого півострова, підтримка співпраці в Кримській платформі, наголос на відповідальності РФ за дотримання прав кримських татар як корінного народу Криму, вимога скасувати вироки, винесені заочно лідерам. утримуваних за ґратами громадян України.

Також у проекті резолюції наголошується, що нарощування військового угруповання у тимчасово окупованому Криму та численні навчання російських збройних сил спричиняють значні довгострокові негативні наслідки в регіоні, зокрема, ускладнюють забезпечення основних прав цивільного населення. Документ зазначає виняткову відповідальність РФ як держави-окупанта у забезпеченні мешканців Криму питною та прісною водою.

У документі засуджуються незаконні дії РФ щодо знищення чи переміщення культурних та природних цінностей України, розташованих у Криму. Міститься заклик до Росії припинити політику примусової зміни демографічного складу Криму. У документі засуджується проведений РФ Всеросійський перепис населення, який визнається недійсним на території Криму.

Резолюція стане офіційним документом ООН після фінального голосування у Генеральній Асамблеї ООН у грудні.

 

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА