12:46 30.10.2021

На виборчих дільницях 31 жовтня сертифікати про вакцинацію перевіряти не будуть - ЦВК

2 хв читати
На виборчих дільницях 31 жовтня сертифікати про вакцинацію перевіряти не будуть - ЦВК

У громадян, які бажають взяти участь у голосуванні 31 жовтня, на виборчих дільницях не перевірятимуть сертифікати про вакцинацію від COVID-19 або результати ПЛР-тестів, повідомляє прес-служба Центральної виборчої комісії України.

"Центральна виборча комісія зазначає, що жодним нормативно-правовим актом перевірка зазначених документів не передбачена", – зазначається в повідомленні.

У ЦВК нагадали, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України було затверджено Порядок втілення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів. Виборцям рекомендується обробити руки дезінфекційним засобом перед входом до приміщення і після нього, перебувати в респіраторі або масці, таким чином, щоб вона закривала ніс і рот, мінімізувати час перебування в приміщенні, утриматися від перебування в приміщенні для голосування з дітьми і за можливості використовувати особисту ручку.

Виборці, у яких буде виявлено підвищену температуру тіла або симптоми респіраторних захворювань, зможуть проголосувати в окремо обладнаній кабінці для голосування.

Також 12 жовтня ЦВК ухвалила Постанову "Про заходи щодо створення належних умов для безпечної організації та проведення виборів 31 жовтня 2021 року в умовах поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2". Зазначене рішення також не містить вимог щодо наявності COVID-сертифікатів, ПЛР-тестів або тестів на антиген.

"Таким чином, щоб проголосувати, у виборця має бути паспорт громадянина України", – підсумували в ЦВК.

Водночас ЦВК закликає всіх суб'єктів виборчого процесу дотримуватися протиепідемічних правил.

Як повідомлялося, у неділю, 31 жовтня, у двох мажоритарних виборчих округах (№184 у Херсонській області та №197 у Черкаській області) відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради.

У них зможуть взяти участь понад 290 тис. виборців. Голосування проходитиме на 188 виборчих дільницях у Херсонській області та на 141 виборчій дільниці у Черкаській області.

Крім того, в Харкові відбудуться позачергові вибори міського голови, в яких візьмуть участь 10 кандидатів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА