13:05 13.10.2021

Стефанчук про підписання закону про олігархів: Ми обов'язково знайдемо можливість вирішити це питання

2 хв читати
Стефанчук про підписання закону про олігархів: Ми обов'язково знайдемо можливість вирішити це питання

Верховна Рада знайде рішення щодо підписання законопроекту про олігархів після розгляду 12 проектів постанов, які блокують цю можливість, повідомив голова парламенту Руслан Стефанчук.

"Давайте ми спочатку відхилимо ті 12 постанов (що блокують підписання законопроекту спікером і передачу його на підпис президенту - ІФ)... Я думаю, що ми не будемо чіплятися за якісь закарлючки регламентні, а знайдемо правильне рішення разом, тому що нам важливо, щоб цей закон запрацював", - пояснив Стефанчук у коментарі журналістам у середу.

"Тому що можна чіплятися за нюанси і розповідати, що не можна те і це, але на сьогодні це вимога часу, і ми маємо зробити все, щоб цей перший крок було зроблено і далі ми перейшли до формування іншого законодавства: антитрастового, законодавства, що регулює діяльність політичних партій, щоб знизити вплив олігархів. Тому я думаю, що після того, як буде відхилено 12 постанов, ми обов'язково розглянемо, як це питання (щодо підписання законопроекту про олігархів - ІФ) вирішити правильно", - додав керівник парламенту.

Згідно з регламентом і Конституцією, законопроект має підписати спікер і передати документ на підпис президенту. При цьому парламент ухвалив у другому читанні законопроект про олігархів у той час, коли спікером був ще Дмитро Разумков. Отже, він і має підписати цей законопроект. Згідно з рішенням Конституційного Суду України (КС) від 9 жовтня 2007 року (№7-рп/2007) про тлумачення ст. 94 Основного закону, усі дії попереднього голови парламенту є юридично значущими і потребують продовження в разі необхідності. Водночас тлумачення КС стосується насамперед спікерів різних скликань, а не того самого.

"Знову-таки, такої ситуації ще не було, тому, я думаю, ми знайдемо варіант. В історії Верховної Ради був лише один законопроект, який не був підписаний головою Верховної Ради України. І я дуже не хотів би, щоб з'являлися й інші. Тому що волю зали висловлено, і це не правильно, щоб одна людина блокувала волю 280 народних депутатів", - зазначив Стефанчук.

Водночас він наголосив, що в регламенті парламенту немає норми, згідно з якою "лише конкретний спікер" має підписувати законопроекти. "Там просто сказано, що закони підписує голова Верховної Ради України", - додав Стефанчук.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА