13:46 03.09.2021

Вибух ракети Alpha був контрольованим - Firefly Aerospace

2 хв читати
Вибух ракети Alpha був контрольованим - Firefly Aerospace

Політ ракети Alpha було перервано відповідно до протоколів безпеки, повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" американська компанія - розробник ракетно-космічної техніки Firefly Aerospace Inc., власником якої є український бізнесмен Максим Поляков.

"Вибух ракети Alpha компанії Firefly Aerospace був контрольованим! Її політ припинила команда Space Launch Delta 30 бази Космічних військ Ванденберг після фіксації відхилення в траєкторії польоту", - йдеться в повідомленні прес-служби компанії.

Водночас у Firefly Aerospace вважають, що сам запуск ракети Alpha можна називати успішним.

"Ракета Firefly Alpha не вибухнула мимоволі, її політ було перервано з центру управління Space Launch Delta 30 через аномалії, згідно з протоколами безпеки польотів", - наголосила прес-служба.

У компанії також вказали на те, що жодна компанія у світі не змогла запустити ракету в космос успішно з першої спроби.

"Успішний політ майже у три хвилини засвідчив, що компанія Firefly Aerospace здатна запускати ракети й реалізувати кінцеву мету місії. Очікується додатковий інтерес з боку потенційних партнерів і клієнтів, який також принесе компанії нові інвестиції", - зазначили в Firefly Aerospace.

Як повідомлялося, Firefly Aerospace розслідуватиме причину невдачі запуску ракети Alpha в космос разом із FAA та космічною базою Вандерберг.

Згідно з прямою трансляцією запуску ракети в Youtube, пускове вікно відкрилося 3 вересня в період з 4:00 до 8:00 за київським часом. Зліт ракети відбувся о 4:58 за Києвом, але за кілька хвилин після старту місію перервали через невідому аномалію. Згідно з відеотрансляцією, ракета вибухнула в польоті.

Firefly Aerospace (спочатку - Firefly Space Systems) - створена в 2014 році в Техасі (США) приватна американська компанія, яка розробляє сімейство РН легкого класу нового покоління. У Дніпрі Firefly Aerospace має власний R&D-центр і цех експериментального виробництва малих ракетних вузлів із подальшим лабораторним тестуванням.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА